Pár tipů na aktivity u kterých se nezapotíte, ale přebytečná kila půjdou rychle dolů

Toužíte zhubnout, ale nechce se vám potit krev v posilovně? Chcete zpevnit své tělo, ale zdravotní nebo jiné důvody vám nedovolí větší fyzickou námahu? Při běžném cvičení v posilovně nebo workoutu, který můžete provozovat doma nebo v parku, se značně namáhají klouby a pro mnoho lidí je to důvod, proč raději necvičí. Zkuste pár našich jednoduchých tipů a zlepšete svou fyzickou kondici.

Chůze

Chůze je člověku nejpřirozenější pohybem. Pravidelnou chůzí o mnoho snížíte riziko kardiovaskulárních onemocnění, zlepšíte si držení těla a zvýší se vaše síla (muskuloskeletální síla). Začněte chodit do zaměstnání nebo na menší nákupy pěšky. Další alternativou je pořízení běžeckého pásu, který využijete i v nepříznivém počasí.

Cyklistika

Je zajímavé, kolik lidí v dětství jezdí na kole, ale v dospělosti kolo využívá jen určité procento. Pokud toužíte mít pěkný zadek a pevná stehna, efektivně zhubnout a vyhnout se onemocněním srdce, je na čase pořídit si nové kolo. Při jízdě na kole nijak nenamáháte klouby a můžete si terén zvolit podle svých fyzických možností nebo nálady.

Tai Chi

Tai chi je čínské cvičení, které má i u nás mnoho příznivců. Regulované dýchání a pomalé pohyby zlepšíte svou rovnováhu a stabilitu, zvýšíte svou sílu. Pravidelným cvičením Tai chi zlepšíte nejen tělo, ale i svou mysl.

Plavání

Plaváním zvýšíte svou sílu a pružnost celého těla. Bude se vám mnohem lépe spát a přebytečná kila půjdou rychle dolů.

Power jóga

Jóga je starodávný způsob cvičení z Indie. Stále více lidí objevuje její blahodárné účinky na tělo i duši. Existují různé typy tohoto cvičení, ale se všemi budujete svou sílu, pružnost a rovnováhu. Cvičením jógy budete mít sílu zbavit se nepříjemných chorob a zbavit se stresu.

Zahradničení

Vaše zahrada se může stát vaší zelenou tělocvičnou. Je to úžasná terapie při které spálíte mnoho kalorií.

Nordická chůze

Chůze se vyznačuje trekovými holemi, které zakoupíte v každém obchodě se sportovním vybavením. Působí na svaly, stehna, lýtka, páteř a ramena. Severská chůze pomáhá při zlepšování funkce plic a srdce, méně namáhá klouby a urychluje zotavení.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh fyzické aktivity, nezapomeňte se před každým cvičení rozhýbat a na jeho konci protáhnout všechny svaly – strečink.