Přemýšlíte o tom, že si uděláte suchý srpen?

Suché měsíce (nejčastěji únor, nejspíše kvůli jeho krátké délce) se stávají „módním“ hitem, který mnoho odborníků uvítalo. Suchý měsíc neznamená, že někomu odevzdáte výplatu a zůstanete „na suchu“ nebo se budete trápit žízní a dehydrovaní skončíte v nemocnici. Pokud se rozhodnete mít suchý měsíc, znamená to, že se po dobu jeho trvání nedotknete alkoholu. Vážně, ani kapku! Možná se vám zdá nemožné, nedat si na gril párty vychlazené pivo ke klobáse nebo víno k hermelínu, ale věřte, že po měsíci bez něj si budete gratulovat, zejména při pohledu do zrcadla. I když si dáte jen sem tam pivo nebo sklenku dobrého vína, věřte, že ve vaší tváři se to odrazí víc, než si myslíte.

Jasnější a zdravější pokožka

Alkohol dehydruje kůži, což způsobuje, že buňky ztrácí svou pružnost. To vede k rychlejší tvorbě vrásek a znatelných rýh kolem očí a úst. Vynechejte alkohol a nejen, že zpomalíte růst vrásek, ale vaše pleť ztratí sinavou barvu a bude zářivější, mladší a jasnější. Pravidelným doplňováním tekutin mládí a svěžest vaší pleti ještě podpoříte.

Větší sociální důvěra

Mnoho lidí používá alkohol jako podpůrnou „berli“ pro své nízké sebevědomí. Ovšem v takové chvíli nejste sami sebou a mluví z vás alkohol. Rozhovory bez alkoholické berle jsou mnohem autentičtější. Vyzkoušejte si to na společenských akcích, kde je více lidí. Získáte dovednost mluvit s lidmi a sebevědomí i bez pomoci alkoholu.

Posílení imunitního systému

Lidé, kteří často holdují alkoholu, jsou také častěji nemocní. Tělo bojuje s účinky alkoholu a jeho spalováním a pro boj s nemocemi je již oslabené. Abstinencí dovolujete přirozené obraně vašeho těla, aby působilo v plné síle a chránilo vás před jakýmikoli chorobami. Zabráníte tvorbě rakoviny jater, rakovině prsu, rakovině úst a rakovině jícnu.

Lepší kondice a rychlejší zotavení

Konzumace alkoholu značně ovlivňuje váš sportovní výkon a také následnou regeneraci svalů po něm. Konzumace alkoholu po tréninku celý váš výkon znehodnotí. Práce, jakou má vaše tělo se vstřebáním alkoholu mu nedovolí zregenerovat vaše svaly a váš celý trénink tak přijde vniveč. Když odstraníte ze svého života alkohol, vaše sportovní výsledky se zlepší a regenerace vašich svalů se o mnoho urychlí.

Zhubnete

Je dočista jedno, jaký alkohol pijete. Alkohol je kalorická bomba a pokud ho vyřadíte ze svého života, výsledky se dostaví během pár týdnů a budete o pár kilo lehčí.