8 tipů, jak vypadat vyšší, než ve skutečnosti jste!

Přestaňte se proklínat, protože jste malého vzrůstu. Pořád se přece můžete oblékat módně, aniž byste se musely bát o svou výšku. Ve skutečnosti může být oblékání docela zábavné, obzvlášť když umíte přeměnit jakoukoliv problémovou partii či navodit iluzi výšky pouze svým citem pro módu.

Uvádíme několik příkladů, jak můžete vypadat vyšší.

Vyberte si správné rukávy

Pro ty, které mají drobné tělo – měly byste se vyhnout nošení oblečení, které má dlouhé a volné rukávy. Vyhrňte si rukávy košile či trička po celé délce paží a vyhněte se nošení netopýřích rukávů nebo rukávů s manžetami. To by upoutalo pozornost k vašim pažím, které by se tak mohly zdát objemnější. Jestliže se chcete dobře obléknout, vezměte si košili či blůzu se správnými rukávy.

Maxi a dlouhé šaty

Nebojte se experimentovat s délkou šatů. Šaty plné délky mohou vizuálně vylepšit vaše proporce a učinit vás štíhlejší. Namísto nošení šatů tvaru A byste možná měly vyzkoušet šaty s rovným střihem nebo maxi šaty. Pokud se chystáte ven, zkombinujte své asymetrické šaty s podpatky.

Noste správný pásek

Pásek určitě přijde vhod, když chcete podtrhnout křivky svého těla. Vyberte si pásek, který je úhledný a úzký, namísto těch mohutných, které vaší postavě slušet nebudou. Dobře zvolený pásek zvýrazní váš pas, zvlášť pokud na sobě máte šaty, šortky nebo klidně sukni s vysokým pasem.

Správná obuv

Neměli byste zapomínat, že ke kompletnímu vzhledu patří i obuv. Podpatky jsou dobrou volbou pokaždé. Výška podpatků záleží na vás, vašem stylu a především na pohodlí. Můžete si zvolit podpatky s klínkem, platformou či tradiční jehlové podpatky. Boty s páskem kolem kotníku se skvěle hodí k šortkám či manžetovým kalhotám. Vaše nohy budou vypadat delší a lýtka získají perfektní tvar.

Tmavší barvy

Nošení oblečení v tmavších odstínech vám může pomoct usměrnit vzhled. Zvolte si tmavší odstíny při výběru outfitů, které vám mohou protáhnout postavu. Zkuste experimentovat s dalšími tmavými odstíny, kromě černé je to například tmavě hnědá, tmavě zelená, smaragdová, modrozelená, kaštanová nebo námořnická modř.

Noste bundy

Vrstvení je dobrý způsob, jak přesměrovat pozornost z korpulentnějších částí těla a může i navodit iluzi, že jste vyšší než ve skutečnosti. Bundy byste měly nosit podle počasí a příležitosti. Ujistěte se, že bunda, kterou jste si vybraly, nebude vybledlá či příliš volná, protože pak můžete vypadat mnohem větší.

Kalhoty vysoko v pase

Podstatou nošení spodních částí oděvu (sukně, šortky, kalhoty) je vyvolání iluze, že máte delší nohy. Je to také dobrý způsob, jak se projevit v módě. A co se délky vašich kalhot či džínů týká – měly byste se vyhnout těm, které sahají jen nad kotníky nebo jsou ještě kratší. Zvolte si nabírané kalhoty.

Zastrčte svršek

Věnujte pozornost způsobu, jakým nosíte svršky, neboť proporce vašich svršků a spodků vás mohou opticky jak zvětšit, tak zmenšit. Pokud jste zakulacené a menšího vzrůstu, zastrčte si svršek nebo noste trička dlouhá jen k bokům, tak dosáhnete iluze vyššího vzrůstu. Nejlepším způsobem, jak se upravit, je zastrčit si tričko do kalhot či sukně.