Vyzkoušejte tento domácí test s vašimi prsty…

Ukážeme vám jednoduchý test, který si lze udělat doma. Pomůže vám zjistit, zda jste ohroženi cukrovkou….

Brát v úvahu tuto problematiku rozhodně není zanedbatelné, uvědomíte-li si, kolik lidí po celém světě cukrovkou skutečně trpí. A právě prsty vám pomohou identifikovat toto riziko i u vás…

Cukrovka postihuje každého desátého Američana. V roce 2012 bylo zaznamenáno přes 29 miliónů Američanů, postižených touto nemocí, která zhoršuje kvalitu života. Kolem 245 miliard dolarů pak každoročně padne na diagnostiku této nemoci.

Šokující je, že více než 86 miliónů Američanů je v současné době ohroženo stejnou nemocí. Vše definitivně potvrdí jednoduchý krevní test…

Existuje-li u vás vysoká hladina cukru v krvi, máte naběhnuto na tuto nemoc, která vás bude doprovázet po zbytek života. Nic moc příjemná informace, že?

Jaká je tedy prevence? Samozřejmě silná vůle, ovládání se s jídlem, změna stravy, zdravý životní styl, absence cukrovinek, tučného a smaženého jídla. Tohle jsou vše fráze, které jsme už za život slyšeli několikrát. Řídíme se ale jimi?…

Změnit zaběhnuté životní návyky je prvním krokem na cestě ke zdraví. Velmi důležitá je také pohybová aktivita. Cvičení by se  mělo stát vaším každodenním rituálem. Používejte častěji schody, protahujte se při sledování televize, spojte příjemné s užitečným.

Právě fyzická aktivita snižuje hladinu krevního cukru a tuků v těle. Postačí vám třicet minut denně. Právě ty se postarají o snížení 3-7% hmotnosti, čímž se snižuje pravděpodobnost vzniku diabetu až o 58%.

Zdravá strava zahrnuje přísun ovoce a zeleniny, především špenátu, brokolice, mrkve a zelených fazolí. Jezte také potraviny bohaté na vlákninu, dále celozrnné potraviny a jezte hnědou rýži namísto bílé. Vyhněte se kalorickým potravinám, konzumujte mléko, sýry s nízkým obsahem tuku a vyhněte se kalorických dresinků do salátů.

Zanedbat nesmíte ani dostatek spánku. Pokud totiž nespíte dostatečně, brzdíte proces hubnutí. Nedostatek spánku totiž brzdí tělo v efektivním využívání inzulínu. Tento stav pak zvyšuje riziko vzniku diabetu…

Zkuste se tedy řídit těmito pravidly, změňte svůj životní styl. Příznaky, kterým byste měli věnovat pozornost jsou: časté močení, zvýšená žízeň, náhlý úbytek váhy, únava, rozmazané vidění, zvýšený pocit hladu, dlouho se nehojící rány.

Prostřednictvím krevního testu pak lze diagnostikovat existenci cukrovky. Tento domácí test vám ukáže případný náběh na tuto nemoc…

Dejte ruce v pěst. Pokud jste muž, zvedněte jeden prst. Pokud je vám nad 60 let, zvedněte tři prsty. Dva, pokud je vám přes padesát a jeden, pokud je vám přes čtyřicet let. Zvedněte jeden prst, pokud si myslíte, že nejste fyzicky dostatečně aktivní a žáden, pokud máte aktivní život.

Zvedněte jeden prst, pokud ve vaší rodině někdo trpí cukrovkou. Také, pokud máte vysoký krevní tlak. Zvedněte tři prsty, pokud máte výraznou nadváhu, jeden prst, pokud máte normální tělesnou hmotnost.

Pokud máte na konci zkoušky zvednutých 5 nebo více prstů, pak je zde šance pozitivního výsledku. Okamžitě navštivte svého lékaře, který vám nechá udělat všechny potřebné laboratorní testy.