Proč má hubnutí smysl?

Většina lidí chce zhubnout, protože chtějí vypadat dobře. Ale i když je krásné zažít ten pocit, že se opět vejdeme do našich starých kalhot, aniž bychom museli zatahovat břicho, důvodů, proč zhubnout, je mnohem víc.

Pokud se divíte, proč byste se do toho měli pustit, tyto důvody vás možná nastartují.

  • Méně bolesti v kloubech. Nejspíš už vám někdy cukalo v kloubech, nebo vás nepříjemně bolela například kolena. To není překvapení, když si uvědomíte, kolik váhy naše kolena musí unést. Ačkoliv jsou k tomu uzpůsobená, nadváha jim rozhodně neprospívá. Snížením váhy se zbavíte i bolesti v kolenou, kterou nadměrné kilogramy způsobují.
  • Snížení úzkosti a stresu. Pokud se cítíte vystresovaní kvůli práci nebo osobním problémům, většinou sáhnete po svém oblíbeném jídle nebo se svěříte kamarádce či rodině. Ale věděli jste, že nejlepší způsob, jak se vypořádat se stresem, je cvičení? Cvičení totiž uvolňuje napětí, pročišťuje naši mysl a navíc nám pomáhá zhubnout.
  • Zbavení se alergií. Někteří lidé nesnáší jaro, protože je to pro ně období alergií. Zdá se ale, že i váha hraje v tomto ohledu roli. Pokud neustále během změny ročních období smrkáme, možná má naše tělo problém s dýcháním. Zhubnout může tyto problémy výrazně zmírnit.
  • Zlepšení spánku. Další důvod, proč má hubnutí smysl, je, že se vám zlepší spánek. Pokud máte problém s usínáním, možná byste měli začít hubnout – to znamená začít cvičit. Protože pokud každý den cvičíte, nejenže snížíte množství tuku v těle, ale zlepší se i váš spánek. A během kvalitního spánku si odpočine i vaše tělo, vaše mysl a vaše svaly.
  • Naučíte se vařit. Od doby, kdy jste si museli začít připravovat potraviny častěji, abyste v rámci hubnutí jedli zdravě, jste se vlastně značně zlepšili ve vaření. Jen si představte, kolik zdravých jídel jste již uvařili od doby, kdy jste začali hubnout. Budete příjemně překvapeni.

Tyto důvody jsou jen zlomkem toho, proč byste měli začít hubnout. Navíc je jisté, že cvičení nezlepší pouze váš fyzický stav, ale velmi pomůže i vaší psychice.