Význam šperků se symbolem stromu života

Šperky jsou součástí našich životů již od nepaměti. Touha lidí zdobit se se objevuje již ve starověkých kulturách, a i v dnešní době nosí mnoho lidí řetízky nebo náramky. E-shop se šperky pandjjewellery.cz přizpůsobuje svou nabídku šperků nejen módním trendům, ale také nadčasovým symbolům, mezi které bezesporu patří také stromy života. Proto v nabídce pandjjewellery.cz objevíte náramky a náhrdelník strom života. Tušíte, co vše tento symbol představuje?

Rodina

Větve a kořeny představují způsob, jakým rodina roste a zůstává v průběhu času spojena. Tuto symboliku vidíme také, když používáme rodokmeny k zobrazení naší linie.

Ať už nosíte náhrdelník nebo stříbrný náramek strom života, symbolizuje to vaše propojení s rodinou.

Růst

Stromy jsou jedny z nejdéle žijících organismů na Zemi, u některých druhů jich žije až 5 000 let. Začínají jako drobná semínka a postupně dorůstají do velkých výšek. Sledování proměny stromku ve strom je hlubokým zážitkem, který mnoho kultur ctí v aspektech náboženství a spirituality.

Propojení

Stromy jsou dokonalým příkladem přirozeného propojení. Ukázalo se, že stromy mají akomplexní forma komunikace se sousedními stromy. „Komunikují“ prostřednictvím propojených kořenových systémů a feromonů ve vzduchu.

Nové začátky

Střídání listů stromů v průběhu roku symbolizuje fáze života a nové začátky. Nové začátky jsou kritickými body k zamyšlení nad minulými zkušenostmi. Jejich rozpoznání umožňuje růst a konzistentní změny.

Klid

Stromy navozují hmatatelný pocit klidu. Pokud jste někdy seděli a meditovali pod stromem, můžete potvrdit klidný pocit, který tento zážitek doprovází.

Vybírejte pouze kvalitní šperky od prověřených dodavatelů, jakým je například e-shop pandjjewellery.cz. Vybírejte z bohaté nabídky kvalitních šperků, letošním hitem je rhodiovaný náramek/řetízek na nohu.