Jaký make-up na mastnou pleť?

Trápí vás mastná pleť? Pak je vhodné vybrat správný druh make-upu, který nebude vaši problematickou pleť zatěžovat a nechá pokožku krásně dýchat. A jaký make-up zvolit na mastnou pleť?

Podle čeho poznat mastnou pleť?

Mastná pleť je typická tím, že produkuje více kožního mazu než běžný typ pleti. Následkem je tak nerovnováha vody a lipidů na pokožce, což způsobuje problémy na pokožce, které jsou zároveň považovány za její charakteristické znaky. Mezi tyto typické znaky se řadí zejména častý lesk, tvorba akné, černé tečky a také zvětšené póry. Pokud vás trápí tyto problémy, pak i vaším problémem bude mastná pleť. Naštěstí vám v této oblasti bude nápomocna kosmetika na problematickou pleť.

Minerální pudr jako skvělý make-up

Za nejlepší make-up na mastnou pleť je považován minerální pudr neboli minerální make-up. Oblíbenost si získal zejména minerální pudr Wonder Pearls, jež vyniká nad ostatními minerálními pudry svými účinky. Tento typ make-upu má lehkou texturu, takže nebude ucpávat póry a pokožka bude krásně dýchat. Mimo jiné nevysušuje pokožku, nebarví, skvěle se postará o zakrytí pupínků a udržuje mladistvý vzhled pokožky. Pořídit si ho můžete v 6 různých odstínech.

Hydratace mastné pleti je velice důležitá

Při problémech s mastnou pletí je třeba myslet i na její hydrataci, jelikož u mastné pleti dochází k její dehydrataci. Pleť pak působí nezdravým dojmem. Hydratace pleti se naopak postará o krásný vzhled, zpevnění pleti a bude mít zlepšující vliv na kvalitu vaší pokožky. V rámci hydratace je důležité vybírat především hydratační krémy, které se snadno vstřebají a mají lehkou texturu. Sáhnout můžete například po kvalitních produktech značky Age Attraction.

Kosmetiku pro mastnou pleť najdete na webových stránkách petrasouckova.cz.