Hygiena malých holčiček by měla zahrnovat i důslednou péči o intimní partie

Osobní hygiena je jedním z nejdůležitějších předmětů, který bychom měli naučit i naše děti. Je potřeba, aby děti pochopily souvislost mezi hygienou a jejich zdravím. Hygienickou rutinu je nutné vytvořit již v raném věku. Je to i z důvodu častější náchylnosti k nemocem.

Zavedením těchto postupů minimalizujete nebezpečí a strach z nemocí. Intimní hygiena musí být na denním pořádku. Mimo této péče je rozhodující také mytí rukou, ústní hygiena, ale rovněž potravinová a po toaletě, jídle, atd.

Učit batole osobní hygienu může být náročný proces

V tom věku drobné ručičky chytají vše v dosahu a jejich specifikem je spíše to, že je zajímá ostatní dění kolem. Naučte děti, aby měly cachtání ve vodě rády.Pravidelné koupání a mytí rukou mýdlem jsou základ. V tomto ohledu si jistě oblíbíte intimní mycí gel pro holčičky od GYNELLA®.

Promluvte si o špíně a choroboplodných zárodcích, ze kterých se lidem dělá špatně. Seznámení s úklidem pomůže vnímat, proč je důležité udržovat čistou také domácnost. Dítě si tyto techniky vštípí a bude je následně samo používat i bez vašeho dozoru.

Posilujte hygienické návyky zejména předškolákům

Možná jste své dítě naučila používat koupelnu samostatně, ale to neznamená, že vaše práce bude mnohem jednodušší. Kromě mytí rukou budete muset naučit i utírání po vykonání velké potřeby.

Udělejte z procesu zábavu a nezapomeňte své dítě pochválit za dobře odvedenou práci. V tomto věku by se měli naučit i správně čistit zuby.

V preadolescenci začíná puberta

Děti se snaží přijít na to, jak jejich tělo funguje a vnímají také změny, ke kterým vlivem toho dochází. Spolu s ochlupením se také více potí, což je značně nepříjemné. I z toho důvodu je velmi významná hygiena, o kterou se u holčiček postará intimní mycí gel – GYNELLA®. Měla byste zdůraznit, že je nutné se každý den sprchovat a zaměřit se také na genitální oblast a podpaží.

Učit své děti osobní hygieně není něco, co se dá uskutečnit a naučit za jeden pouhý den – je to proces. Vždy se najdou nové otázky k zodpovězení a témata, která je třeba řešit.