Poznejte přednosti infrazářičů

Vytápění se může zdát jako věda, existuje tolik možností, jak topit, že je těžké si vybrat. Ze všech stran můžeme slyšet o skvělých kotlích, tepelných čerpadlech a dalších možnostech vytápění. Pokud si myslíte, že jde o nejlepší možnosti na trhu, měli byte poznat infrazářiče. Může se zdát, že jsou trochu v pozadí, ale pravda je taková že jde o ekologické vytápění, které bude v budoucnu postupně nahrazovat všechny konvekční způsoby vytápění.

V čem jsou infrazářiče tak skvělé?

V první řadě je třeba pochopit, jak pracují. Vydávají infračervené záření. Máte z takového záření strach? Nemusíte, jde o ten nejpřirozenější druh tepla, protože toto záření tvoří zhruba polovinu spektra slunečních paprsků, je zcela bezpečné a působí příjemné teplo. Dokonce i oheň vydává infračervené záření. Oproti konvekčním způsobům vytápění je hlavní výhodou, že se neohřívá vzduch, ale stěny a předměty v místnosti, teplo tedy rovnoměrně sálá ze všech směrů a člověku je příjemné teplo. Také se u tohoto vytápění nevíří vzduch. Běžné vytápění ohřívá jenom vzduch, který vytápí nerovnoměrně a ještě víří prach.

S infrazářiči také ušetříte za vytápění, protože je u nich pocitová teplota zhruba o 2-3°C vyšší a není tak potřeba tolik topit. Vyplatí se vsadit jen na kvalitní infrazářiče. Ideální volbou jsou infračervené topné panely Heat4All. Jde o infrazářiče kvalitní rakouské výroby, které mají účinnost 99% a zajistí rychlé vytopení místnosti. Mají impozantní vzhled. Mohou vypadat například jako obrazy. Je krásné, když vám obraz vytápí místnost, vybrat si můžete z obrovského množství provedení. V koupelně může mít toto vytápění zase třeba podobu zrcadla a v kanceláři můžete mít infrazářiče v podobě stropního osvětlení. Nikdo si tedy ani nevšimne, že je v místnosti nějaké vytápění a přitom bude příjemně teplo. Zjistěte více informací na Elimstore.eu.