Ještě neznáte nové změny v ročním hlášení za odpady?

Firmy i podnikatelé mají řadu povinností, o kterých řada smrtelníků nemá ani ponětí. Byrokratická zátěž je v tuzemsku opravdu velká a není lehké v takových podmínkách dělat byznys. Navíc se u nás často mění i zákony a pokud tyto změny nesledujete, můžete být změnami zaskočení. Když firma nebo podnikatel produkuje více odpadu, než jsou zákonem dané limity, má povinnost zpracovat roční hlášení a odeslat ho na ISPOP. V roce 2021 se objevil nový zákon o odpadech č. 541/2020Sb., který přinesl některé změny, kterým byste měli věnovat pozornost.

Změny v ročním hlášení

Do roku 2021 platilo, že se vás povinnost zpracovat roční hlášení za odpady týká jen tehdy, pokud vyprodukujete více než 100 tun běžného odpadu nebo 100 kilogramů nebezpečného odpadu. Nově se změnil limit u nebezpečného odpadu, navýšil se na 600 kilogramů. U běžného odpadu se nic nemění. Změna limitu u nebezpečného odpadu znamená pro řadu menších producentů odpadu, že už nemusí roční hlášení zpracovávat. Stále však musí vést průběžnou evidenci odpadu, už jenom proto, aby mohli před případnou kontrolou prokázat, že limity nepřekračují.

Další důležitou změnou je změna termínu pro podání ročního hlášení. Roční hlášení o produkci odpadů 2022 můžete podat do 28.2., dříve to bylo jen do 15.2., nyní se tedy prodloužil čas až do konce února.

Nedělejte ročníh lášení sami

Pokud je na vás úproblematika odpadu příliš složitá, nevíte si s ročním hlášením za odpady rady nebo ho už kapacitně nezvládáte, obraťte se na specialisty na Rocnihlaseni.cz. Roční hlášení za odpady zpracují za vás, jedná se o levnou službu, jen společnosti zašlete podklady, zaplatíte poplatek a ona už se o vše postará. Roční hlášení za odpady řádně zpracuje a včas ho odešle na ISPOP. Této služby využívá mnoho podnikatelů, firem i obcí. Usnadněte si práci také, tato služba je tu pro všechny.