Vnitřní akustika – jak zajistit klid a ticho i u vás doma?

Hledáte možnost, jak odhlučnit svou domácnost a využít nechat tak část zvuku pohltit, což by vám pomohlo v klidnější a pohodovější domácnosti? Je to jednoduché, stačí jen najít ty správné materiály a možnosti, které vám pomohou a vy si tak užijete klidu a pohody, po kterých tolik toužíte. Je důležité si uvědomit, že jednotlivé možnosti nepohltí zcela zvuky a hluky, takže od nich nemůžete čekat absolutní ticho. Ale do jisté míry mohou zvuku bránit, čímž vám nabídnou prostor, ve kterém se vám bude dobře bydlet, pracovat či jakkoliv jinak fungovat.

Utlumení hluku, které vám pomůže

Materiály určené k tlumení hluku přes stěny, dveře, stropy, podlahy atd. Důležitým atributem pro optimální funkci našich panelů je jejich tuhost a hmotnost. Prkna jsou řezána z bloků o hmotnosti 180 kg/m3 s tolerancí 8 %. Gramáž je klíčová pro eliminaci přenosu hluku zdivem, díky čemuž je deska dostatečně tuhá při použití v podlaze pod nášlapnou vrstvou. Udrží vás daleko od běžných každodenních zvuků, jako je sousedské povídání, praskání, zvonění, domácí mazlíčci a další zvuky včetně hudby a televize od vašich sousedů, spolubydlících a další. Akustická pěna může zkrátit dobu dozvuku v prostoru, a tím zlepšit poslech mluveného slova nebo hudby. Akusticky tvarovaná pěna není určena pro použití ve zvukotěsných stěnách nebo jiných konstrukcích. K tomu slouží výše uvedené lisované akustické panely. Akustické panely má otevřenou strukturu, je prodyšná a má za úkol mírně snížit hluk v místnosti a učinit ji akusticky pohodlnější.

Pomocníky proti hluku

Akustické desky mají skvělé vlastnosti v oblasti eliminaci hluku skrze konstrukce svislé i vodorovné. Funguje zde poměrně jednoduchá fyzika – čím větší objemová hustota pojeného materiálu, tím hůře skrze strukturu projde zvuková vlna. Jsou velmi dobrými pomocníky a nevíte-li které zvolit a jak s nimi nakládat, řekněte si o radu odborníkům, kteří u firmy pracují.