Jak se starat o pokožku v zimě?

Mrazivé počasí dává někdy pleti zabrat a péči o ni musíme věnovat zvýšenou pozornost. Horko pleť více prokrvuje a snížením teploty venku se prokrvení pokožky značně zmírní. Vstup do přetopené místnosti z mrazivého počasí vaši pleť vysušuje. Tím také vznikají suchá místa a šupinky na vašem obličeji.

Pleť dobře hydratujte

Na zimu si pořiďte kvalitní zimní hydratační krém s obsahem antioxidantů. Používáním různých olejů předejdete tvorbě nepříjemných šupinek. Kokosový, olivový a arganový patří mezi nejvhodnější. Pleť promastí a suché mapy po obličeji vás nebudou trápit. Večer před spaním si občas dopřejte hydratační masku. Banán nebo avokádo rozmixujte s olivovým nebo kokosovým olejem a naneste na 30 minut na obličej. Na rty naneste trochu medu. Zabráníte jejich popraskání z mrazu a pomůžete jejich regeneraci.

Hodně pijte

V horkých dnech všude slýcháme, jak je důležité dodávat tělu dostatek tekutin. V zimě sice nemáte takový pocit žízně, ale zkuste místo studeného pití si dát horký čaj. Ten vás nejen zahřeje, ale dodá vaší pokožce potřebnou vláhu.

Jezte vitamíny

Doplňujte tělu potřebné vitamíny. V zimě nejvíce potřebujete vitamín C. Posiluje vaši imunitu proti nachlazení a chřipce, ale také pomáhá v prokrvování vaší pleti, tím zůstane vaše pleť pevná. Vitamín A a E, které vaši pleť vyživují, získáte z betakarotenu obsažený v mrkvi nebo brokolici. Nejvíce však vaše pleť potřebuje vitamín B1 a B5. S dostatkem vitamínů skupiny B-B komplex-se vám vyhne svědění i šupinatění kůže.

Pleť pravidelně čistěte

Každodenní odlíčení by mělo být pro každou ženu samozřejmostí. Pouze na vyčištěnou pleť aplikujte krém nebo masku. Jen tak se dostane do všech pórů a nejlépe účinkuje. Jednou týdně dopřejte vaší pleti peeling.

Nezapomínejte na ruce a rty

V zimě vaše ruce trpí a rychleji stárnou. Noste rukavice a používejte mastnější krémy na ruce. Občas jim dopřejte stejnou masku jako na obličej. Rty, ve velkém mrazu, schovejte do šály. Používejte balzámy na rty nebo jim dopřejte kúru z medu a olivového oleje.