Proč je zdravé přijmout odmítnutí a selhání?

Odmítnutí a selhání nesnáší dobře nejspíš většina z vás, ovšem tyto nepříjemné situace k životu patří a kdo si s nimi naučí smířit je mnohem šťastnější člověk, než ti, kteří svým selháním nebo odmítnutím užírají a obviňují. Jsou i další důvody, proč je důležité naučit se je přijmout.

Nebuďte na sebe tvrdé

Když uslyíte od někoho prosté „ne“ nebo v určité situaci selžete, máte na výběr. Můžeme z toho udělat cvičení s vlastním rytmem a otevřít záplavovou bránu pro naše oblíbené self- kritiky, nebo si můžeme se sebou čestně promluvit a zeptat se: Můžu se soudit nebo být k sobě laskavá; což bych si ráda vybrala hned teď? Sebehodnocení je nejhorší forma motivace, protože to nikdy nefunguje.

Vidět selhání a odmítnutí jako novou možnost

Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem je prostě váš názor. Velkou otázkou je, když se něco pokazí, je: „Co je v tom správné?“. Vždy existuje něco většího, co lze z vaší situace vytvořit – pokud jste ochotni to hledat.

Buďte zvědaví a nepředpokládejte

Pokud provádíte hloubkový výzkum téměř o jakémkoli slavném podnikateli nebo inovátorovi, všimněte si, že se všichni naučili používat selhání jako odrazový můstek k většímu učení nebo úspěchu. Místo předpokládání toho nejhoršího, dívají se na situace s otevřenou zvědavostí k objevování toho, co se naučili a jak pomáhá utvářet budoucnost. S otázkami a zvědavostí se neúspěch a odmítnutí jednoduše stávají způsobem, jak najít nové možnosti a růst a stát se moudřejší, což vám umožní jít dále a dosáhnout něčeho většího příště.

Zapomeňte na dokonalost

Opravdu nic takového neexistuje. Všimli jste si, že bez ohledu na to, jak těžce se snažíte to napravit, je to podle někoho stejně špatně? Pokud se vzdáte snahy být dokonalé a děláte pro to, co děláte pro zábavu, selhání se stane součástí dobrodružství a spíše než špatná věc se stává pouze neočekávaným výsledkem s novými příležitostmi.