Poradíme vám, jak vypadat dobře na fotografiích

S příchodem chytrých mobilních telefonů, jejichž součástí jsou také fotoaparáty, o mnoho vzrostl počet pořizovaných fotografií a to včetně fenoménu 21. století – selfie. Většina lidí své fotografie sdílí na sociálních sítích a jak všichni víme, někteří šťouralové bedlivě fotografie ostatních zkoumají. Nezáleží na tom, zda se jedná o selfie na vaší profilové fotce nebo vaše označení na fotografii z večírku, výletu nebo rodinné sešlosti.

Cvičení dělá mistra

Zpěvačka Mariah Carey požaduje, aby jí všichni fotili pouze z pravé strany, protože jí foťák z té strany více lichotí. A má to svou logiku. Už na základní škole jsme se učili, že všichni máme každou polovinu těla jinou.

Stoupněte si před zrcadlo a tvařte se jako byste pořizovali snímek. Naučit se předvádět sami sobě pomáhá budovat důvěru ve fotoaparát a také zjistíte, z které strany vypadáte lépe.

Pozor na úsměv

Hledání perfektního úsměvu je jednou z nejslabších částí pózování. Pokud si nejste jisté, co vypadá nejlépe nebo nejpřirozeněji, vzpomeňte si na něco vtipného nebo zábavného ze života, zkuste se trochu „zachichotat“. Jen ne žádné našpulené „kachní“ rty. Neusmívejte se příliš dlouho, koutky začnou klesat a váš úsměv bude vypadat falešně. Pokud se vám nelíbí zobrazování zubů, nedělejte to.

Náš tip: Zkuste při úsměvu položit jazyk na patro – více se vám otevřou oči a zvednou koutky.

Najděte svůj nejlepší úhel

Stejně jako vytváření perfektní omáčky, hledání nejvíce lichotivé pózy, je o drobných změnách. Obecné pravidlo, které si musíte zapamatovat je, že jakýkoliv prvek nebo část blíže k fotoaparátu bude vypadat větší než to, co od něj odkloníte. Fotograf vždy musí být nad úrovní očí, pokud děláte selfie, zdvihněte nad úroveň očí svůj telefon. Budete vypadat štíhlejší a zmizí dvojitá brada.

Postavení je také důležité – stát jako mrtvola se s svěšenými rameny, budete v ostatních budit dojem nešikovnosti. Posuňte fotoaparát mírně ke straně a povolte bok, který je od fotoaparátu vzdálenější. Nohu vysuňte mírně dopředu, bude vypadat štíhlejší. Ruce položte na pas než-li v bok.

Nezapomeňte na ruce

Možná to zní bláznivě, ale ruce vám mohou pokazit celou fotku. Mějte vždy na paměti, kde jsou a co dělají než skočíte před objektiv. Můžete mít úsměv za milión, ale pokud jsou vaše ruce sevřené v pěst a v křeči, fotka se nepovede. Umístění rukou do pasu je skvělým trikem, jak odvrátit pozornost od boků k pasu.