6 přírodních alternativ šampónu

Přijdete domů po náročném dni, podíváte se do zrcadla a spatříte obnošený make-up a mastné vlasy. Připravíte se na zaslouženou sprchu. Pustíte si nějakou relaxační hudbu a skočíte rovnou do sprchy. Necháte na své tělo působit teplou a uklidňující vodu, poté sáhnete po šampónu. Zmáčknete hrdlo láhve, ale ven vyjde jen vzduch. Došel vám šampón! Co dělat? Podobné situace se stávají, občas dokonce, když jsme na cestách. Naštěstí se to dá vyřešit různými přípravky.

Šest přírodních alternativ šampónu

Suchý šampón

Vynalezení suchého šampónu byl dobrý dárek pro všechny ženy na světě. Ženy, které mají dlouhé vlasy nebo vlasy vysušené, si je nerady myjí každý den, ale někdy se holt naše vlasy mastí až přespříliš a my je potřebujeme umýt. Díky suchému šampónu tento problém mizí. Jak už vyznívá z názvu, k použití suchého šampónu nepotřebujete žádnou vodu. Je to jednoduše prášek, který nanesete ke kořínkům vlasů a zbavíte se tak mastnoty a dodáte vlasům větší objem. Nicméně to není způsob, který byste měli aplikovat každý den, pro vlasy je stále nejlepším způsobem použití šampónu a vody.

Citrónová šťáva

Citrónová šťáva dodává vlasům lesk. Přidejte ji do svého kondicionéru, nebo ji používejte místo něj. Vaše vlasy budou hladké, zářivé a vonět budou po citrónu.

Vaječný žloutek

Možná to zní jako divná volba, ale věřte, žloutek funguje. Vaječné žloutky jsou plné bílkovin. Bílkovin, které naše vlasy potřebují k sebe obnově. Umyjte si vlasy s vaječným žloutkem, vyhněte se ale vmasírování žloutku do pokožky a pamatujte, že nesmíte použít horkou vodu, pokud tedy neplánujete vajíčka po sprše konzumovat.

Prášek do pečiva a jablečný ocet

Toto je velmi jednoduchý recept, který můžete zkusit jen s několika nezbytnostmi. Z vody a kypřícího prášku do pečiva vyrobte pastu. Naneste ji ke kořínkům vlasů, abyste se zbavili mastnoty. Nyní smíchejte jablečný ocet se šálkem vody a namočte v této směsi konečky vlasů, abyste dosáhli jejich zářivosti a obnovili poškození.

Majonéza

Často slýcháme o tom, že majonéza se používá jako hydratační pleťový či vlasový přípravek, ale vypadá to, že majonéza funguje i jako zcela přírodní šampón. Majonéza neléčí jen vlasy, ale také odstraňuje nežádoucí nečistoty a špínu.

Voda

Jednoduše voda. Zapomeňte na chvíli na šampón a buďte úplně přírodní. Vaše vlasy se budou mastit možná o trochu víc než obvykle, ale mytím vodou z nich nějakou mastnotu vypláchnete. A trocha mastnoty ve vlasech ještě nikomu neublížila.