Vodní sporty, které si užijete nejlépe ve dvou

Léto ještě není u konce a to je důvod, proč využít parné teploty k vodním sportům, které si užijete nejlépe s přáteli či svým protějškem. Při plavání nebo potápění se příliš prostoru pro konverzaci nenabízí, ale naštěstí existují vodní sporty, které jsou pro poznání druhé osoby jako stvořené a my si je představíme.

Ve dvou na paddleboarding

Paddleboarding je krásný sport, se kterým vám bude připadat, že můžete kráčet po vodní hladině. Na rozdíl od loďky zde budete jako gondoliéři a pomocí pádla budete udávat směr i rychlost. I když jde o mladý sport, rozšířil se na všechny vodní plochy a pokud žádný paddleboard nemáte, můžete si ho snadno půjčit a brázdit jak rybníky, tak i jezera či řeky. Nepotřebujete žádné zvláštní schopnosti a nemusíte se bát zranění. Ovládání je zde stejně snadné, jako udržení rovnováhy. Paddleboardistou se tak stanete již po několika minutách pádlování. Tento sport si nejlépe užijete s kamarádem nebo s vaším protějškem.

S kajakem společně po jednom proudu

Dokonalým vodním sportem pro dva je kajaking. S parťákem můžete vyrazit v jednom dvoukajaku nebo mít každý kajak sám pro sebe. Můžete zde zažít skutečné dobrodružství a vyrazit jak na krátké, tak i dlouhé výlety spojené se stanováním a perfektním relaxem. Ovládání kajaku není příliš těžké a tudíž ho uvítají i lidé bez zkušeností. Stejně jako paddleboard, i kajak si můžete snadno půjčit a pokusit se zdolat nějakou z mnoha řek, které se u nás nacházejí.

Nádech adrenalinu

Výhodou vodních sportů je skutečnost, že při každém pádu padáte do měkkého a tak se i adrenalinové zážitky stávají zábavou, kterou mohou vyzkoušet i začátečníci. Pokud je příznivý vítr, nejlepší zábavu přinese kiteboarding nebo windsurfing. Pro oba sporty jsou vhodné velké plochy, kde nehrozí kolize. Problémem může být jen zručnost, kvůli které se nemusí jednat o vhodný zážitek pro začátečníky. Pokud nechcete být závislí na větru, je vhodným zážitkem jet skiing, u kterého se můžete vysokou rychlostí prohánět po vodě i partnerem. Příjemnou zábavou je i vodní lyžování, které má nespočet alternativ, od jízdy po duši až po jízdu na banánu.

Pokud neradi experimentujete a hledáte prostor, jak blíže poznat osobu, se kterou sdílíte společné zážitky, o romantiku se může postarat i obyčejné šlapadlo. Obzvláště tehdy, pokud vystihnete západ slunce a nezapomenete piknikový košík.