Jsou korálové náramky opravdu pro muže?

Naše odpověď zní jasně – ano jsou. Nejedná se pouze o moderní módní doplněk, ale také o vyjádření osobního stylu a postoje. Jak poznat náramek z pravých minerálů? K čemu takový náramek nosit? A kolik do něj investovat? To vše a mnohem víc se dozvíte v tomto článku.

Dnešní trh je zaplaven náramky z nejrůznějších materiálů od přírodních minerálů až po jejich dokonalé napodobeniny. Pouhým okem je nelze od sebe rozeznat, nabízíme vám však pár tipů, jak alespoň nenaletět podvodníkům.

Náramek z pravých minerálů. Jak ho poznat?

Je dobré si uvědomit, že každý přírodní minerál má svoji strukturu a barvu, kterou také můžeme očekávat na náramku vyrobeném z něj. Pokud tedy obchodník nabízí náramek z tygřího oka, které má sytě zelenou barvu, můžete si být jisti, že se jedná o uměle vyrobenou napodobeninu. Tygří oko se totiž vyznačuje krásnou, karamelově hnědou barvou s nenapodobitelnou strukturou.

Dalším indikátorem může být i cena, jestliže se totiž cena daného minerálu pohybuje v tisících korun, těžko si pořídíte náramek z něj na stovku. Jakmile budete mít náramek vybraný, je třeba jej správně sladit se svým outfitem.

K čemu náramek nosit?

Obrovskou výhodou korálových náramků, že se hodí téměř ke všemu. Obdobný náramek najdete na ruce surfaře, horala i businessmana. Naší radou však je, vybírat z neutrálních barev, jako je černá, šedá, hnědá nebo třeba tmavě modrá. To zaručí, že ať máte na sobě cokoliv, váš doplněk nebude jen pěstí na oko, ale dokonalým ozvláštněním vašeho stylu.

Posledním faktorem, který je třeba zvážit je cena náramku. Ta se totiž pohybuje od desítek tisíc, po pár stovek. Dražší kousky se hodí zejména dárky, případně módní doplňky pro vysoce postavené muže. Výhodou těch levnějších je pak zejména to, že si jich můžete pořídit více a dokonale je kombinovat s vaším vzhledem.