Obklady, kachle, obkladačky

Každého, kdo staví či rekonstruuje dům, čeká v průběhu dokončovacích prací otázka, jaké obklady zvolit? Odpověď není vůbec snadná a už vůbec není jednoznačná. Obkladů existují tisíce druhů, některé jsou vhodné do interiéru, jiné do venkovních prostor, některé jsou lesklé, jiné matné, menších rozměrů či velkoformátové… Vlastností je celá řada a po vás se chce, abyste si vybrali do ještě ne zcela hotového interiéru obklady. Jste-li bezradní, nezoufejte, poradíme vám, jak zúžit efektivně rádius výběru.

Otázka číslo 1: Kam je chcete dát?

V první řadě je třeba vědět, k jakému účelu budete místnost využívat. Je rozdíl, zda budete vybírat obklady do koupelny, kolem krbové vložky, do chodby, nebo na terasu. Nejčastěji se s obklady setkáváme v koupelně a na toaletě. Záleží pouze na vás, zda máte nějaké oblíbené barevné schéma, nebo zda podlehnete moderním trendům. Mezi vyhledávané typy obkladů poslední doby patří určitě obklady bílé, převážně lesklé, které evokují pocit zářivé čistoty. Velmi oblíbené jsou také obklady imitace kamene. U všech dostupných typů obkladů platí, že mnohem lépe vypadají ty velkoformátové. Jejich výhodou je také snazší údržba díky minimu spár.

Zejména u koupelny platí, že je třeba obklady sladit s dlažbou. U některých výrobců proto naleznete celé koupelnové série obkladů a dlažeb, které je vhodné kombinovat pro maximální efekt. K doplnění obkladů využijte také stylové mozaiky, které vašemu interiéru dodají život. Obklady můžete s výhodou využít také za kuchyňskou linkou, rovněž včetně mozaiky, své využití najdou také ve vstupních prostorách domu a bytu. Máte-li zimní zahradu, nebo terasu, i zde můžete využít výhod moderních obkladů. Navštivte internetový obchod RDkachle.cz a vyberte si i vy vaše obklady. Spolehnout se můžete na kvalitní výrobky a fér jednání.