Pohodlní a luxus obývacího pokoje zajistí kvalitní pohovky a taburety

Každý chce mít svůj domov nejen útulný, ale i jedinečný. K tomu vám může dopomoci luxusní vybavení. Nenechte se však ovlivňovat pomíjivými trendy, ale investujte do osvědčených materiálů a kvality.

Jednou z nejvíce využívaných místností je obývací pokoj. Hledání luxusní pohovky nemusí být zrovna jednoduchá záležitost. Existuje celá řada různých variací a vy se rozhodujete podle celé řady kritérií – vysoké nebo nízké opěrky, polštáře jako doplněk, či nikoli, látku nebo kůži? A to je jen zlomek otázek, které si při výběru kladete.

Pohovky z kůže

Kožený nábytek má celou řadu výhod. Především je hypoalergenní, nezachytává prach, pyl ani roztoče.

Tento materiál je stále trendem v oblasti moderního a luxusního designu. Nejen kožené pohovky, ale i luxusní kožená křesla jsou stálicí v oblasti nábytku, neboť dodají interiéru elegantní vzhled. Jsou vhodné nejen do moderních, ale i tradičně zařízených místností, vždyť kůže má reprezentativní charakter. Kromě toho nabízí celou řadu výhod – snadno se udržuje, je odolná a nabízí dlouho životnost.

Než půjdete nakupovat, je však potřeba uvědomit si několik věcí. Především kolik lidí bude na pohovce pravidelně sedávat. Důležité je i to, jak velká je místnost, v níž bude pohovka umístěna. Pokud je místnost menších rozměrů, volte spíše pohovky rohové nebo rozkládací. Potřebujete – li ušetřit místo, sáhněte do nabídky pohovek s úložným prostorem. I na barvě záleží, měla by ladit s interiérem.

Taburety jsou nejen designovým doplňkem

Kožené taburety si stále více nacházejí své místo ve výbavě luxusního obývacího pokoje. V nabídce jich naleznete celou řadu. Kromě taburetů v klasickém provedení jsou to například taburety s různými motivy či méně tradičními tvary. Některé taburety mají úložný prostor, do něhož se vejdou drobnosti jako například prostírání na stůl nebo třeba televizní deka.