Největší výhoda čtení? Zvýší kvalitu vašeho spánku

Čtení není jen skvělá zábava. Dobrá kniha totiž může výrazně zlepšit váš spánek a pomoci s usínáním. Musíte ovšem zvolit správný přístup a vybrat tu správnou (třeba za naší největší knižní databáze)

Dnešní doba je opravdu rychlá. Mnozí dokonce říkají, že je rychlejší než kdy jindy. Tolik informací, kolik se na nás každý den valí, náš mozek mnohdy ani nezvládá zpracovat. A to se může propsat i do základních životních potřeb, mezi něž patří i spánek. Věděli jste ale, že lepšího spaní dosáhnete i bez pilulek?

Čtením k lepšímu spánku

Místo telefonu před spaním raději knihu. Pokud si tento scénář neumíte představit, pak máte ideální recept na nespavost. Modré světlo vyzařující z mobilního telefonu totiž dává vašemu mozku falešné signály. A ty ve většině případů vyústí v horší spánek. Nic takového ale kniha nedělá. Jestliže si před spaním navodíte klidnou atmosféru a hodinu před ulehnutím si budete číst, vytvoříte si tak ideální prostředí pro dokonalý odpočinek.

Dokládají to dokonce i slova odborníků. Podle nich totiž stačí přelouskat jen několik stránek knihy před spaním, abyste si tím zajistili mnohem pohodlnější spaní. Pocítíte to samozřejmě i ráno, kdy se budete cítit mnohem víc svěží a odpočatí. Abyste ale tohoto stavu dosáhli, je dobré vytvořit si zvyk a číst si před spaním opravdu každý den. K výběru vhodného kousku můžete využít naší databáze knih.

Co vůbec číst?

Pečlivě vybírejte také samotný žánr. Sáhněte po něčem, co vás bude bavit. Tady totiž rozhodně neplatí, že nudná knížka vás dokáže dokonale uspat. Právě naopak. Váš mozek během čtení nudné knížky zpravidla začne brouzdat úplně někde jinde, než byste chtěli. Vy si tak čtení nejenže neužijete, ale ani nebudete moct těžit z dlouhého seznamu jeho benefitů.

Dobrého čtiva přitom najdete nepřeberné množství. Jestliže nevíte, kde začít, vyzkoušejte například knižní databázi CBDB.cz. Tam najdete tisíce zajímavých titulů, nejoblíbenější knihy i nejčtenější knihy. Záleží tedy jen na vás, jakou z nich si vyberete. My jsme si ale jistí, že mezi nepřeberným množstvím nových i starších titulů najdete ten, který vás bude bavit.