Dřevěná chrastítka jsou pro batolata vhodnější

Ačkoli se hračky z plastu zdají být na první pohled líbivější, nejsou pro děti, a to jakéhokoliv věku, příliš vhodné. Hračky pro kojence, batolata a předškoláky mohou být složitě navržené a trendy, ale také by měly být odolné, bezpečné a odolné. Stále více rodičů znovu objevuje krásu a praktičnost dřevěných hraček – pro batolata dřevěná chrastítka a pro starší různé stavebnice a mnoho kreativních hraček.

Dřevěné hračky nabízejí vynikající vzdělávací hodnotu

Součástí dřevěných hraček není otravná opakující se melodie, ani hlas, který říká dítěti, jak si s hračkou hrát. Elektronické součástky byste v dřevěných hračkách hledali marně. Protože dítě musí přijít samo na to, jak si s hračkou hrát, rozvíjí tím své uvažovací schopnosti, schopnosti řešit problémy, koordinaci ruka-oko a jemnou motoriku.

Dřevěné hračky rozvíjejí fantazii a představivost

Plastové hračky se neustále vyvíjí a jsou opatřeny různými moderními vymoženostmi – LCD obrazovky, píšťalky, barevná tlačítka, aktivované zvuky, zvonky a další. Tyto vlastnosti mohou děti příliš stimulovat.

U malých dětí je efektivnější používat jednodušší způsoby učení. Dřevěné hračky neobsahují zbytečné zvuky ani nástavce, poskytují tak prázdnou desku, na které si děti mohou hrát pomocí své živé představivosti.

Dřevěné hračky vydrží po generace

Děti často své hračky pohodí, zachází s nimi neopatrně nebo o ně ztratí zcela zájem. Plastové hračky se mohou často rozbít, zatímco ty s audiovizuálními nebo digitálními aspekty mohou selhat nebo se stát zastaralými. Dřevěné hračky jsou velmi odolné a snesou i „drsnější“ zacházení. Objevte široký sortiment hraček na Ready4Kids.cz.

Většina dřevěných hraček je vyrobena z masivního dřeva, takže je docela těžké je úplně poškodit kromě promáčknutí a škrábanců. Pokud se zašpiní, můžete je snadno vyčistit a připravit na další hraní.