Můžete své přirozené nehty poškodit nošením umělých nehtů?

Umělé nehty, vylepšení nehtů, které lze vyrobit z různých materiálů, pravděpodobně nepoškodí zdravé přírodní nehty. Umělé nehty však mohou někdy způsobit problémy, jako je například infekce.

Jak k infekci dochází?

Mezi oblíbené typy umělých nehtů patří akrylové a gelové nehty. Oba typy jsou vyráběny z akrylových materiálů, ale gelové nehty vyžadují „vytvrzování“ ultrafialovým světlem. Pokud je umělý nehet poškozen nebo jak vaše přírodní nehty rostou, může se mezi umělým nehtem a přírodním nehtem vytvořit mezera. Tato mezera poskytuje vlhké a teplé prostředí, ve kterém může vzkvétat infekce nehtů. K infekci nehtů může také dojít, pokud jsou umělé nehty příliš dlouhé nebo rigidní nebo pokud jsou nehty aplikovány pomocí nehygienických nástrojů. Je také možné mít alergickou reakci na složky umělých nehtů nebo jejich lepidla. Mezi příznaky infekce nehtů patří zarudnutí, otok a hnis.

Jak infekci předejít?

  • Držte se salonů, které zobrazují aktuální státní licenci, a spolupracujte pouze s techniky, které jsou licencovaní.
  • Ujistěte se, že váš nehtový technik řádně sterilizuje všechny nástroje používané během úpravy a umyje si ruce mezi zákazníky.
  • Požádejte o nový pilník na nehty – nebo zvažte, zda si přiveďte vlastní – protože pilníky na nehty nelze sterilizovat.
  • Vraťte se do salonu každé dva až tři týdny kvůli údržbě.

Pokud doma aplikujete umělé nehty, řiďte se bezpečnostními opatřeními na obalu. Pracujte na dobře větraném místě a chraňte kůži kolem nehtů před chemikáliemi používanými během procesu aplikace.

Zvažte odstranění vašich umělých nehtů a nechte své přirozené nehty dýchat každé dva až tři měsíce. Pokud máte podezření na infekci nehtů, požádejte o vyšetření dermatologa.

Petra Hornová

Petra Hornová