Co zvážit při výběru fotopasti?

Rádi byste si pořídili kvalitní fotopast, ale zatím nevíte, podle čeho byste se měli při výběru rozhodovat? Svou roli hrají nejen vaše finanční možnosti, ale také funkce, které od fotopasti vyžadujete.

Co fotopast umí?

Fotopast je plně automatickým digitálním zařízením. Dokáže zaznamenávat snímky a krátká videa o maximální délce jedné minuty. Funguje při spuštění tzv. PIR čidla ve chvíli, kdy je před čidlem zaznamenán pohyb člověka či zvěře. Nebojte se však nadměrného množství nepovedených snímků, ke spuštění fotopasti dochází ve chvíli, kdy zaznamená teplotní změny. Padající listí či pohybující se větve tak fotopast nijak nezmátnou. Po vyhotovení snímků dochází k uložení záznamu na SD kartu fotopasti. Novější fotopasti však umí odeslat zhotovené fotografie přímo na váš mobilní telefon či na e-mail formou MMS zpráv. A tím se již dostáváme k tomu, co vám kvalitnější fotopasti nabízí.

Při výběru kvalitní fotopasti

Vsadit můžete na levnější varianty či si připlatit a získat tak kvalitnější fotopast. Modernější fotopasti již umí odesílat data přímo na mobilní telefon, disponují také displejem a vy si můžete fotografie rovnou prohlížet v terénu. Rozhodující je také kvalita vyhotovených snímků. Dobrou volbou jsou fotopasti BROWNING, které se mohou chlubit kvalitou fotografií. Mezi nejoblíbenější fotopasti v České republice patří fotopasti BUNATY, které mají menu v češtině a využívá je mnoho měst na ochranu majetku.

Levnější varianty

Pokud vaše finanční možnosti nejsou takové, doporučujeme fotopasti ScoutGuard 520 nebo fotopast Acorn 3310, které se dají koupit do 2 500 Kč. Fotopast Acorn má navíc barevný LCD displej a fotografie si tak můžete prohlížet rovnou v terénu. Zvažte tedy své finanční možnosti a nároky, které máte na svou budoucí fotopast.