Tipy, jak díky oblečení vypadat štíhlejší

O tom, jak správně jíst a jak se hýbat toho bylo napsáno už mnoho. Jenže vy potřebujete vypadat štíhleji hned. Špatným výběrem oblečení můžete své postavě uškodit, ale také ji různými módními fígly vylepšit. My vám některé triky prozradíme.

Nehrbte se

To sice není módní fígl, ale je to potřeba pro začátek zdůraznit. Možná máte pocit, že hrbením odvrátíte pozornost od většího bříška, ale je to přesně naopak. Správné držení těla vám může opticky ubrat až 5 kg.

Džíny s vysokým pasem

Kalhoty s vysokým pasem opět frčí a navíc schovají nějaké to kilo navíc. Bokové džíny, které se donedávna nosily, moc většímu bříšku k zakrytí nepomohly. Pokud si je pořídíte v černé barvě, určitě neprohloupíte. V nich budete vypadat vysoká a štíhlá.

Investujte do kvalitního spodního prádla

Zařezávající se podprsenka do vašich zad tvoří nevzhledné bochánky, které se rýsují i pod volným trikem i když si myslíte, že ne. Pokud nechcete vypadat jako muffin, uvolněte ramínka spodního prádla, aby po trikem vpadala přirozeně. Zkontrolujte se i zezadu.

Noste pásky a šperky

Pásky a vhodné šperky odvádí pozornost, kam vy chcete. Ale pozor, ať to nepřeženete. Pak to působí lacině. Delší náhrdelník nebo korále dělají divy. Pokud ráda nosíte volnější trika nebo delší haleny, přidejte vhodný pásek. Váš pas bude vypadat o mnoho štíhlejší. Pokud máte spíše chlapeckou postavu, s páskem budete vypadat ženštěji.

Nepoužívejte vodorovné pruhy a velké vzory

Oblečení s vodorovnými proužky a velkými vzory hned ze šatníku vyřaďte. Opticky velmi rozšiřuje. Pokud máte ráda veselé vzorované oblečení, volte drobnější vzory oblečení. Pruhy pouze svislé. Budete vypadat nejen štíhlejší, ale i vyšší.

Noste černou

Černá barva velmi zeštíhluje, ale pozor – také vás učiní starší. Černé oblečení doplňte o světlejší šátek, který naopak váš obličej omladí.

Hlídejte si správnou velikost oblečení

Pokud si vezmete k úzkým džínám triko na tělo, jistě se dobře cítit nebudete. Ale ani v košili o dvě čísla větší parádu neuděláte. Noste svou správnou velikost. Špatnou velikostí můžete vše zkazit.

Noste výstřihy do véčka

Že máte nějaké kilo navíc, neznamená, že musíte nutně nosit roláky. Naopak! Své přednosti vyzdvihněte. Výstřih do véčka vás zeštíhlí a prodlouží.

Buďte sladěná

Pokud se přece jen rozhodnete pro barvy, měl by být vršek i spodek vašeho oblečení sladěný. Čím větší kontrast mezi nimi bude, tím více upozorníte na oblast kolem pasu. A to přece nechcete.

Teď už víte, jak na to, tak neváhejte naše triky vyzkoušet a vyrazit do ulic. Vaše sebevědomí jistě stoupne a to se pozitivně odrazí ve vašem osobním i pracovním životě.