Zelený čaj je ideální pro každou pleť

Možná se divíte titulku, kde uvádím, že je zelený čaj ideální pro každou pleť. Ukázalo se, že čaj je je nejen velmi přínosný pro lidský organismus jako nápoj, ale také jako kosmetický přípravek.

Co je extrakt ze zeleného čaje?

Zelený čaj pochází z rostliny Camellia sinensis, sušené listy a poupata Camellia sinensis se používají k výrobě různých druhů čajů.

Co z něj dělá dobrou přísadu pro čistící prostředek na pleť?

Extrakt ze zeleného čaje byl dlouho oceňován pro jeho detoxikační účinky na tělo a pokožku. Extrakt ze zeleného čaje, který obsahuje polyfenoly a antioxidanty, pomáhá neutralizovat účinek volných radikálů, které udržují vaši pokožku a tělo zdravější. Extrakt ze zeleného čaje je také protizánětlivý prostředek, který pomáhá zklidňovat pokožku.

Výhody zeleného čaje

V kůži je oxidační stres spojen se zánětem a stárnutím kůže. Pokud je vaše pokožka těmto prvkům často vystavena, mohou produkty, které obsahují extrakt ze zeleného čaje, chránit pokožku před škodlivinami životního prostředí nebo sluncem.

Polyfenoly v extraktu zeleného čaje mohou chránit před poškozením způsobeným slunečními paprsky, což může zase snížit známky stárnutí na kůži poškozené sluncem. Extrakt ze zeleného čaje, který působí jako protizánětlivý prostředek, může také zklidnit pokožku a zabránit tak zarudnutí.