Víte, jak vypadat krásně a přirozeně i bez make – upu? Poradíme vám, jak na to!

Plácáte denně na svůj obličej vrstvy make – upu a tiše závidíte kamarádkám a kolegyním, které vypadají hezky a přitažlivě bez jakéhokoliv zásahu? Skrýváte skvrny na obličeji, nevzhledné pupínky a kruhy pod očima? Ke špatné a nevzhledné pleti vede mnoho faktorů. Základem ke krásné pleti je dostatečný příjem tekutin a kvalitní spánek. Používání vhodných krémů pro vaši pleť stav pokožky zlepšíte, ale často to nestačí. Bez dodržování těchto zásad se čisté a zdravé pleti nedočkáte. Ovšem existuje i mnoho dalších způsobů, jak pomoci své pleti vypadat svěže a přitažlivě. Některé z nich se vám pokusíme představit a jestli se budete našimi radami řídit, záleží zcela na vás.

Jste to, co jíte

Otřepaná, ale pravdivá fráze přesně vystihuje, proč může vypadat pleť špatně. Potraviny bohaté na omega – 3 mastné kyseliny (ořechy), zelenina, ovoce, potraviny s obsahem bílkovin – kromě libového masa, tvaroh, vejce a luštěniny, nesmí ve vašem jídelníčku chybět. Zdravé tělo se odrazí ve vaší tváři, o tom nepochybujte.

Buďte fyzicky aktivní

Běžte na procházku, zacvičte si jógu, běhejte – nezáleží na tom, jaký pohyb si vyberete. Cvičení zlepší vaší náladu i zdraví. Váš krevní oběh se zlepší, zbavíte se toxinů a zvýší se množství kyslíku dodávaného vaší kůži. Ta se bude lépe prokrvovat, rychleji se zbavovat nečistot a bude vypadat zdravěji.

Exfoliace je klíčem

Odstraněním starých buněk z vaší pleti dáte prostor k růstu nových a zdravých buněk. Provádějte odstraňování maximálně 2x týdně. Použijte přípravky určené na peeling nebo houbu s drsnou stranou. Pomalými krouživými pohyby masírujte váš obličej, kromě oblasti očí.

Vyvarujte se stresu

Žijeme v hektické době a velké množství stresových situací způsobuje předčasné stárnutí pleti, akné a vypadávání vlasů. Zastavte se občas na chvíli, pusťte si oblíbenou hudbu a relaxujte.

Pijte zelený čaj

Zelený čaj patří mezi nejzdravější nápoje. Jedním z antioxidantů, které obsahuje jsou katechiny. Ty brání poškození a stárnutí buněk. Složka EGCG, kterou tento čaj rovněž má, pomáhá při úbytku hmotnosti tím, že snižuje vstřebávání tuku.

Starejte se o své vlasy

Dominantou každé ženy jsou její vlasy. Pokud bude vaše vlasy krásné, vrhne to stín i na vaši celkovou vizáž. A funguje to i naopak. Pokud budou vaše splihlé, mastné a bez života, nezachráníte to ani tím nejlepším make – upem. Investujte do kvalitního šamponu s kondicionérem a dopřejte jim alespoň jednou výživnou olejovou masku.

Choďte vhodně oblečená

To, jak se prezentujete vyplývá zejména z vašeho oblečení. Oblečení, která vám padne a lichotí vaší postavě ovlivní pohled okolí na vás. S krásnými vlasy nebude žádný make – up potřeba. Volný nebo škrtící oděv může zcela zničit váš styl.

Mějte krásný a zářivý úsměv

Váš úsměv může celý dojem okolí na vás vyzdvihnout. Nezanedbávejte péči o svůj chrup, mohlo by se vám to časem vymstít. Ani krásné vlasy a dokonalé oblečení nezachrání vaší vizáž, pokud bude nebude váš úsměv hezký.

Mějte správné držení těla

Možná byste se divili, jak hodně může ovlivnit pohled okolí na vás, když budete chodit shrbená. Správné držení těla vám umožní efektivněji pracovat a vyhnout se namáhání vaší páteře a svalů. Hrbení a špatné držení způsobí, že budete vypadat starší a opticky vám to přidá 5kg.

Zapojte se do aktivit, díky kterým jste šťastná

Kromě všech vnějších faktorů, je nejdůležitější, udržet si dobrou náladu. Stres a monotónnost našeho každodenního života vám zničí jiskru v oku a učiní vás opravdu zoufalé a smutné. Ujistěte se, že budete mít nějaký čas pro sebe a  na své koníčky. Radujte se z maličkostí – i dobrá ranní káva může být důvodem k úsměvu.