Jak se zbavit stresu a nabít se novou energií

Zrychlený tep, sevřené hrdlo, sucho v ústech a stres všude kolem. Pokud jste dlouhodobě ve stresu, pak se zkuste z tohoto kolotoče vymanit a jednoduše rozetněte tento začarovaný kruh. Stres je spouštěčem mnoha nemocí a rozhodně nepředstavuje pro naše tělo nic dobrého. Způsobů, jak se zbavit stresu a nabít se novou energií existuje mnoho. Stačí si jen vybrat to, co je pro vás v daný okamžik nejlepší.

Pusťte si hudbu

Správně zvolená hudba dokáže změnit chemické pochody v těle a přispěje k pocitu klidu a pohody. Ovšem každému může svědčit jiný styl hudby. Pusťte si tedy takovou, při které cítíte, že vám opravdu pomáhá s uvolněním.

Naučte se odpočívat

Odpočívat je doslova umění, protože ne každý je toho schopen. Pokud to neumíte, měli byste to začít trénovat. Při odpočinku se čistí tělo i mysl a připlouvá k vám nová pozitivní energie. Nevymlouvejte se na nedostatek času – to je první a největší překážka za odpočinkem. Možná by vám pomohlo sbalit si cestovní kufr a odjet odpočívat někam na hory či jinde do přírody. Věnujte tomu celý víkend a pokuste se totálně vypnout.

Najděte si koníčky

Pokud žijete pouze prací, domácností a povinnostmi, není divu, že se cítíte v napětí, utahaní, podráždění. Vyčleňte si prostor pro nějaké koníčky. Ať už je to malování, fotografování anebo cokoliv dalšího, co vás učiní šťastnými.

Udělejte si radost

Nezapomínejte se čas od času odměnit. Pochvalte se a klidně si udělejte radost. Ať už je to nová kožená kabelka anebo hodina někde na relaxační masáži, pobyt v sauně, dobrá večeře s partnerem či kamarádkou. Život není jen práce a povinnosti. Najděte si čas a investujte i do příjemných okamžiků.

Cvičte

Tohle asi slyšíte jen neradi. Ale pohyb skutečně přispívá k odbourávání stresu, vylučování toxinů z těla, které se tam právě kvůli stresu hromadí a navíc se během cvičení vylučují hormony štěstí – endorfiny. Najděte si takový druh pohybu, který vás bude bavit. Může to být klidně tanec, ale i box, pokud se potřebujete vyřádit.