Poradíme vám, jak se zbavit černých teček pomocí peroxidu vodíku

Černé tečky trápí ženy i muže v jakémkoliv věku a není snadné se jich zbavit. Předražené kosmetické přípravky, známé z televizních reklam, většinou moc nefungují nebo jen minimálně. Existuje jednoduchý a účinný způsob, jak se těchto černých teček zbavit, který vás bude stát jen pár korun. Je to pomocí peroxidu vodíku.

Jak černé tečky vznikají?

Černé tečky jsou formou akné, která je způsobena, když maz ucpaný v pórech oxiduje a vaše pokožka zčervená nebo zčerná. Nedoporučujeme černé pupínky vymačkávat.

Jak peroxid vodíku na černé tečky použít?

  1. Umyjte si obličej jemným čisticím prostředkem, abyste z pokožky odstranili přebytečný maz, bakterie a další nečistoty. Omyjte vodou a osušte.
  2. Očistěte pokožku od mrtvých kožních buněk. Můžete použít domácí peeling na obličej, který je pastou vyrobenou z cukru a vody. Pomůže to při odstraňování oxidovaných povrchů černých teček. Důkladně opláchněte.
  3. Nyní je čas na práci s peroxidem vodíku. Navlhčete bavlněný tampón s 3% peroxidem vodíku a jemně ji utřete. Dbejte na to, abyste se vyhnuli obočí a vlasům, protože by vám mohly vyblednout.
  4. Ošetře pokožku jojobou, avokádem nebo olivovým olejem, dokud je stále vlhká. Vmasírujte 1 lžičku oleje na obličeji. Působí jako změkčovadlo, které vyhlazuje a chrání pokožku tím, že udržuje vlhkost. Peroxid vodíku vaši pokožka vysuší.

Peroxid vodíku rozpustí černé tečky a odstraní je z vaší pokožky. Můžete také použít k odstranění jizvy po uhru. Vše, co musíte udělat, je odlupovat, a pak pomocí vatové koule, otřete postižené oblasti roztokem stejných dílů peroxidu vodíku a vody. Nechte to přes noc a ráno se umyjte. Postupem času získáte pokožku, která vypadá jasně a zdravě.

Pokud nechcete na kůži používat peroxid vodíku, můžete se místo toho rozhodnout pro citronovou šťávu. To je další skvělý domácí lék na akné a pupínky, jakož i na odstranění jizev.