Odkud se bere múza svatebních fotografů?

Vybrat svatebního fotografa není jen tak. Zajímat by vás mělo hned několik věcí. Jaký je to člověk, jak fotí a jak budou vypadat vaše svatební fotografie? Nikdy jste se necítili tak šťastně a zamilovaně jako ve svůj svatební den. Buďte múzou a nechte se zachytit.

Svatební fotografie jako umění

Příspěvků na sociálních sítích, fotografií s těmi zaručeně nejlepšími místy pro focení, bez nichž se váš den neobejde, je celá řada. Stejně jako článků s pěti a více důvody, proč vlastně svatebního fotografa potřebujete. Vážně tomu tak je? Možná. To teď nechme stranou. Podívejme se na mnohem zajímavější otázku a tou je, co vlastně pohání samotného fotografa k jeho tvůrčí činnosti. Proč se namísto focení a úpravě fotografií nevěnuje třeba vaření špaget nebo chovu ovcí. Krásných profesí je celá řada.

On si však zvolil tu, která byla jeho srdci nejbližší. Stal se fotografem a to ještě ne fotografem ledajakým, ale tím svatebním. Aby zachytil váš jedinečný den, a vy jste mohli vzpomínat nad krásnými snímky. Kde ho najdete? Zkuste profesionálního svatebního fotografa v Ostravě.

Radost z práce a cit pro okamžik

Umění stojí na řemesle. Na technice, kreativitě a v neposlední řadě také na technickém vybavení, s kterým umí fotograf zacházet. Je to především praxe a dlouhé hodiny strávené za hledáčkem fotoaparátu. Často také studium na vysoké škole. Mohlo by se zdát, že fotit umí každý, ale je to dlouhá cesta, než se z nadšeného amatéra stane profesionální fotograf. Přesně takovým je i svatební fotograf Hradec Králové.

Fotograf by měl mít pro fotografování cit a především, práce by mu měla dělat radost. Focení by mu mělo být spíše koníčkem než prací jako takovou. Jak takového fotografa poznat? Podívejte se, jak se prezentuje na sociálních sítích, jakým způsobem se o focení vyjadřuje, zda si píše blog, jaké jsou na jeho práci ohlasy.

Dobrý fotograf umí naslouchat

Umění je umění, ale klient jste tu stále vy. Dobrý fotograf by vám měl umět naslouchat a vždy začlenit vaše požadavky do výsledné práce. Pamatujte, že je to stále vaše svatba a ne fotografie na výstavu do prestižní galerie, kde by měl autor volnou ruku. Jak tedy poznat, na čem jste?

Než se s fotografem dohodnete, zavolejte mu, stavte se za ním v jeho atelieru a popovídejte si. Jaká máte očekávání a jakým způsobem fotograf pracuje? Jak bude probíhat focení svatebních fotografií? Zeptejte se na vše, co vás zajímá. Dobrý svatební fotograf by měl vaši představu obohatit, nikoli ji měnit.

Oslovte pouze fotografa, jehož portfolio se vám líbí. Spousta lidí si najde na sociálních sítích práci jiného fotografa z druhé strany světa, přijdou za nejbližším fotografem a chtějí, aby fotky vypadaly stejně. Takhle to většinou nefunguje. Fotograf se vám sice může snažit vyhovět a fotky budou vypadat podobně, ale ruku na srdce, nikdy to nebude to ono. Raději ho nechte fotit způsobem, který je mu vlastní a je v něm dobrý. Proto než oslovíte konkrétního fotografa, podívejte se, jak fotí, a odpovězte si na otázku, zda by se vám osobně takové fotografie líbily.