Nejlepší rady, jak si rychle najít spolehlivou práci!

1. Věnujte hledání dostatečné množství času

Odpovíte na pár inzerátů denně a myslíte si, že máte vyhráno? Omyl! Je doporučeno hledat si práci až osm hodin denně. Běžte si ráno koupit noviny, poté otevřete pracovní portál a hledejte a pročítejte. Pokud vám žádný inzerát nevyhovuje, zkuste aktivně obepsat firmy, ve kterých byste chtěli pracovat.

2. Nezapomínejte na seznam!

Pracovních nabídek je tolik, že už nemáte nejmenší tušení, do kterých firem jste již svůj životopis zasílali? Nabídka pracovních míst je opravdu pestrá, proto si raději sepište jejich seznam a vyhněte se tak trapné opakované žádosti o práci – to vám jistě body nepřidá.

3. Motivační dopis je důležitý

Již jste si motivační dopis vytvořili a teď jej chcete posílat do různých firem? Nikdy ale nezapomeňte upravit jeho detaily dle toho, o jakou konkrétní práci žádáte. Dáte tak firmě pocit, že o práci máte opravdu zájem.

4. Jak má vypadat životopis?

Nemyslete si, že čím víc toho v životopisu máte, tím víc máte plusových bodů! Opak je pravdou. Životopis musí být stručný a jasný. Uveďte v něm hlavně svůj telefonní kontakt a email.

5. Popis pracovních zkušeností

Stručnost a jednoduchost ale neplatí u popisu předchozích pracovních zkušeností. Tam byste právě zrovna měli provést, co všechno jste měli v přechozím povolání za povinnosti a čím můžete být novému zaměstnavateli přínosem.

6. Lež má krátké nohy!

Raději si do životopisu nic nevymýšlejte – mohli byste narazit. Již ve výběrovém řízení by váš potencionální zaměstnavatel mohl odhalit, že jste si něco „přimysleli“ a to vám rozhodně do karet hrát nebude.

7. Vycestujte

Pokud se vám nepodaří práci najít, proč nezkusit praxi v zahraničí? Navíc si zdokonalíte jazykovou vybavenost a pobyt v zahraničí váš životopis jistě obohatí. Tohle odvahu personalisté ocení, práce se vám bude hledat o to lehčeji a pracovní nabídky se jenom pohrnou.