Vysavač na srst

Vacuum cleaner on a sofa in empty living room in a modern apartment

Vysavač na srst je nepostradatelný v každém domě, kde žijí domácí mazlíčci – zejména kočky a psi. Každý, kdo sdílí byt se svým mazlíčkem, ví, kolik vlasů může tento čtyřnohý kamarád zanechat na každém místě, kterým projde. Přestože své mazlíčky milujeme jak vlastní děti, neustálé uklízení jejich srsti dokáže nejednoho z nás dohnat k šílenství. Naštěstí existují zařízení, která vám usnadní pravidelné zbavování se psích a kočičích chlupů ve vaší domácnosti. Který vysavač na srst bude fungovat nejlépe?

Doporučujeme jít na stránky https://24doma.cz/41-vysavace-pro-majitele-domacich-zvirat, kde najdete nejlepší výběr vysavačů za dostupné ceny!

Vysavač na srst – na co byste měli dávat pozor?

Při výběru vysavače psích chlupů věnujte zvláštní pozornost jeho parametrům. Ne všechno vybavení si s domácími mazlíčky poradí. Co je obzvláště důležité u vysavačů, které dobře shromažďují zvířecí srst?

Síla – to je nejdůležitější parametr, který musíte při výběru vysavače věnovat pozornost. Zařízení, které účině sbírá chlupy psů a koček, je zařízení s minimálním výkonem 700 W, nejlépe ještě více.
Typ filtru – to nejlepší, zejména pro alergiky, bude vysavač vybavený HEPA filtrem, díky kterému je vzduch, který je vyfukován přes zařízení, dokonale čistý.
Generovaná hladina hluku – čím nižší, tím lepší. Vysávání bude pro vás i vašeho mazlíčka pohodlnější (pamatujte, že mazlíčci často reagují špatně na hluk generovaný vysavačem)

Vysavače zvířecích chlupů – typy

Který vysavač pro domácí mazlíčky byste si měli vybrat? Spíše si nevybírejte vodní vysavač – tyto modely skvěle čistí špinavé koberce, ale nejsou vhodné pro domácnosti, kde žijí domácí mazlíčci. Nedoporučujeme také ruční vysavače na vlasy – tyto malé, šikovné modely mají obvykle příliš malou sílu na to, aby zvládly úklid bytu, kde jsou celé podlahy pokryty srstí. Které vysavače pro psí chlupy budou nejlepší? Vyberte si z modelů vysavačů:

Tradiční- vysavač Numatic HVR 160 Henry pro majitele zvířat
Tyčový- Bezdrátový tyčový vysavač Dibea F20 MAX
Robotický vysavač- Zaco V85
Klasický vysoce výkonný vysavač je univerzální vybavení. Snadno s ním vyčistíte podlahu celého bytu, ale můžete také vysávat pohovky, které často obsahují zvířecí chlupy.

Zajímá vás, který vysavač pro kočky nebo psy bude fungovat nejlépe – bez sáčku s sáčkem? Nezáleží na tom moc – vyberte si ten, který je pro vás výhodnější. Výjimkou je přítomnost alergiků doma – v tomto případě bude lepší zvolit vakuový vysavač. Čištění nádoby u bezsáčkových modelů není 100 procent jisté, že se zbavíte všech alergenů.