Už víte, za jaké rukavice na kolo vyměníte ty, které jste nosili v teplém počasí?

Je tady podzim, a i přesto spousta z nás usedá do sedla kola, aby načerpala energii a sílu po celém pracovním dni nebo týdnu. Pokud také patříte k těm, kteří rádi vyjedou na cyklostezku, do lesa, na nezpevněný povrch i teď v říjnu a v blížícím se listopadu, určitě byste měli mít na rukou správný typ rukavic na kolo. Bohatou nabídku najdete na Bikero.cz. Ovšem, podle čeho vybrat? Víte?

Dva základní typy rukavic na kolo

Ruce jsou v neustálém kontaktu s kolem. Opírají se o něj, ovládají jej, brzdí, mění převod. Je na ně neustále vyvíjen tlak, jsou na ně přenášeny vibrace, a tak je důležité mít na nich nasazené správné rukavice na kolo tak, aby došlo ke zmírnění otlačení a utlumení přenášejících se vibrací. 

Samozřejmě mají rukavice na kolo i ochrannou funkci, a to jak před chladem, tak před nárazy hmyzu nebo nárazy do větviček v lese a podobně. Ochrání vás i při případném pádu, kdy rukavice zabrání velmi nepříjemným a bolestivým odřeninám. 

Volit můžete zimní rukavice na kolo nebo letní rukavice na kolo. Dále se pak dělí na dlouhé a krátké. Dlouhé vítají především terénní jezdci, kteří jsou více ohroženi pádem, také jim hrozí setkání s křovím a stromy. Tady všude si mohou ruce nepříjemně poškrábat. Neradno podcenit ani ochranu prstů. 

Na vás je, zda je vám příjemnější mít rukavice s vycpávkami nebo bez nich. Jsou vždy navrženy tak, aby dýchaly, větraly a ruce byly v suchu. K TOP výrobcům patří ENDURA, SILVINI, CASTELLI nebo ROECKL a WOOM. Od těchto výrobců si můžete vybrat i mnohé cyklo oblečení s vynikajícími vlastnostmi.

Zimní rukavice na kolo

Teď právě přichází na řadu zimní rukavice na kolo. Voděodolné, větruodolné rukavice i zateplené rukavice vám zajistí komfort a teplo. Nestane se vám, že byste v prstech ztráceli cit kvůli zimě a nárazům studeného větru.

Vyberte si na Bikero.cz, kde najdete mnohé zboží v akci.