Trápí vás padání vlasů? Zkuste naše triky!

Padající vlasy trápí ženy i muže a tento problém je ovlivněn mnoha faktory. Genetika, životní styl, zdravotní stav nebo celodenní světlo ze zářivek jsou jen některými z nich. Věděli jste, že existuje mnoho přírodních prostředků, jak můžete padání vlasů zmírnit nebo úplně zastavit. My vám přiblížíme některé z nich, ale nezapomeňte, že mírné padání vlasů je naprosto přirozené a tělo se tak zbavuje těch nejvíce poškozených vlasů.

Kokosový olej

Kokosový olej je velmi bohatý na vitamín E a tuky, které pomáhají zvlhčit vlasy. Olej také obsahuje draslík, který je důležitý k růstu vlasů. Kokosový olej je bohatý na bílkoviny a esenciální oleje, které zabraňují poškozování vlasů.

Vmasírujte kokosový olej do pokožky hlavy pomocí štětce na barvení vlasů. Pak zakryjte ručníkem a nechte působit půl hodiny. Opláchněte studenou vodou a umyjte běžným způsobem. Opakujte alespoň jednou týdně.

Řecký jogurt s medem a citronem

Řecký jogurt působí jako kondicionér na vlasy. Obsahuje vitamín B5 a bílkoviny, které potřebují nejen vaše svaly, ale také vlasy. Obsažená probiotika podporují růst nových vlasů. Med působí antibakteriálně a chrání tak vlasy před poškozením.

Smíchejte 2 lžíce řeckého jogurtu, lžíci medu a šťávu z jednoho citronu. Pomocí štětce na vlasy naneste směs na pokožku hlavy a na vlasy. Nechte na hlavě půl hodiny a pak opláchněte studenou vodou. Pokud máte hodně suché vlasy, aplikujte 2x týdně, u ostatních postačí 1x týdně.

Zelený čaj

Zelený čaj stimuluje vlasové folikuly a urychluje tak růst vašich vlasů.

Uvařte si 2x silnější zelený čaj než je obvyklé a nechte ho vychladit. Vmasírujte do pokožky hlavy a opláchněte. Tento roztok můžete používat také jako kondicionér.

Vejce s olivovým olejem

Vejce jsou bohatým zdrojem bílkovin, vitamínů B a nezbytných živin pro optimální zdraví růst vlasů.

Oddělte bílky od žloutků. Bílky smíchejte s lžičkou olivového oleje a důkladně rozmíchejte. Aplikujte na pokožku hlavy a do vlasů. Nechte působit 20-30 minut. Opakujte 2x týdně.

Brambory

Brambory obsahují draslík, vitamín C a železo, které jsou důležité pro udržení zdraví vlasů. Bylo také zjištěno, že nedostatek draslíku může vést ke ztrátě vlasů.

Oloupané a uvařené brambory rozmixujte. Přes utěrku přeceďte a získáte „bramborový džus“. Do směsi přidejte lžičku medu a vodu podle potřeby. Aplikujte na pokožku a do vlasů a nechte působit půl hodiny.