Osvětlete stylově váš obývák

Obývací pokoj je nejfrekventovanější místnost snad v každém domě i bytě. Schází se tu zpravidla všichni členové rodiny, aby si po celém dnu stráveném ve školách, školkách či zaměstnání, sdělili své dojmy. Děti i rodiče si tu hrají, sledují oblíbené pořady, tráví tu společný čas. K tomu je zapotřebí také adekvátní osvětlení. Obývací pokoje obvykle bývají místnosti větších rozměrů, jedno závěsné svítidlo tedy nejspíš stačit nebude.

Jaké jsou možnosti

Můžete použít soustavu stropních svítidel, velmi dobře se hodí LED panely, několika zdrojová přisazená svítidla nebo také moderní systémová osvětlení. Kolejnicové, lankové nebo lištové systémy si můžete libovolně sestavit podle vašich potřeb a představ. Základ vždy tvoří nosná lanka, kolejnice nebo lišty, na které potom rozmístíte jednotlivé světelné spoty. Také tvar a barevné provedení spotů je zcela na vás, k dispozici máte celou řadu možností, jak celý systém může vypadat.

Také závěsná svítidla se do obývacího pokoje hodí, používají se nejčastěji nad konferenčním stolkem. Jako doplněk můžete využít zapuštěné bodovky, nástěnná svítidla nebo některý typ populární stojací lampy. Pro všechny, kteří mají rádi rafinovaný moderní vzhled, jsou určena downlight svítidla. která se postarají o svislé světelné kužely. Pro každého, kdo má v obývacím pokoji vitrínku, umělecké dílo nebo poličku s předměty mimořádné citové hodnoty, na které chce upozornit, jsou určena nenápadná systémová svítidla, která se používají v prodejních galeriích i výstavních síních. Obývací pokoje pomohou rozzářit také LED pásky, které mohou být jen bílé nebo i barevné, záleží na vašem vkusu a příležitosti.

Můžete libovolně kombinovat různé typy osvětlení a vytvářet z nich originální sestavy, které rozzáří váš obývací pokoj a vnesou do něj příjemnou harmonickou atmosféru.