Několik skvělých způsobů, jak zůstat ve formě

Nakonec se vám podařilo dosáhnout požadované váhy a nyní chcete zůstat ve formě a vyhnout se opětovnému přibírání? Pokud si svou váhu chcete udržet, vezměte si k srdci několik následujících jednoduchých tipů.

  • Méně času před počítačem nebo u televize

Sezení po celý den vás rozhodně neudrží v dobré kondici. Jedním z možných řešení je proto omezit čas strávený před televizí nebo počítačem na minimum. Různé činnosti, které vyžadují fyzickou aktivitu, můžete navíc provádět i doma. Co? Mytí nádobí, luxování, vytírání apod.!

  • Nepřestávejte cvičit

Neznamená to, že musíte neustále chodit do posilovny, ale cvičte pravidelně, vždy když můžete. Znamená to, že cestu do obchodu absolvujete pěšky místo autem, nebo zvolíte cestu po schodech, místo použití výtahu či eskalátoru.

  • Vyhýbejte se rychlému občerstvení

Nezapomeňte, že jeden hamburger, hranolky a Coca Cola, obsahují tolik kalorií, jako kdybyste spočítali svůj kalorický příjem na celý den. Navíc jsou většina z těchto kalorií tuky. Pokud se vrátíte na cestu stravování se ve fast foodech, věřte, že brzy naberete všechna kila, která jste ztratili, zpět. Pokud si chcete udržet dobrou kondici, dodržujte zdravý jídelníček.

  • Vyhněte se limonádám

Jak jste si již jistě všimli, dietní Coca Cola a další limonády taktéž přispívají k nárůstu tělesné hmotnosti. Proto je potřeba se jim zcela vyhnout.

  • Jezte 5 jídel denně

Snažte se jíst stále dostatek ovoce a zeleniny s každým jídlem. Nezapomeňte taktéž na svačiny. Celkem se jedná o pět jídel během dne. Díky tomu bude váš metabolismus fungovat správně.