Existuje mnoho důvodů, proč jet na dovolenou do Chorvatska

Chorvatsko je zemí, kterou Češi prostě milují. Není neobvyklé, že do ní cestují celé rodiny či dokonce skupiny přátel vlastní dopravou. Chorvatsko je totiž zemí, kde si ubytování zařídíte snadno s pomocí cestovních portálů, jakým je například ubytovanivchorvatsku.cz. Web zprostředkovává ubytování téměř ve všech koutek slunného Chorvatska, včetně Chorvatsko ostrovy.

Fascinující místa k vidění a kultura s dlouhou tradicí

Dlouhá historie země na vás dýchne ihned po příjezdu od země. Vaši cestu po Chorvatsku budou doprovázet starobylé zříceniny, budovy a hrady. Oblíbeným místem je hrad Trsat, který objevíte v Rijece. Počasí v Chorvatsku přeje výletům po celý rok, proto se mnoho turistů na jaře vydává poznat Zadar a Dubrovník. Starobylé centrum Dubrovníku je dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO.

Nejen válení na pláži

Chcete trochu akce? Ani v tomto ohledu Chorvatsko nezklame. Pokud chcete, můžete každý den dovolené dělat něco jiného. Je to skvělé místo pro wind a kite surfing, plachtění a potápění. Nebo dokonce rafting na jedné z mnoha řek. Až budete mít dost vody, můžete si půjčit kolo nebo nazout pohorky. Mnoho hor nabízí spoustu sportovních výzev pro všechny úrovně. Na Istrii najdete dobře udržované cyklostezky, zatímco dobrodružní cyklisté na horských kolech se raději vydají do Dalmácie.

Vytříbená kuchyně, která vás nezruinuje

Chorvatská kuchyně je od české velmi odlišná, ale to neznamená, že si nepochutnáte. Chorvati si zakládají na využívání sezónních potravin, vaří podle tradičních receptur. Ve většině restauracích si pochutnáte na grilovaných rybách a především lehkých pokrmech vhodných do teplého počasí.

Chorvatsko se může pyšnit vytříbeným vínem, ale i pivo je k mání. O tom, jak chutná se musíte přesvědčit sami.