Cvičte a sledujte přitom klidně televizi

Pokud nemáte čas chodit do posilovny, můžete cvičit doma při sledování televize! Nejedná se o náročné cvičení, takže vám z vašeho oblíbeného seriálu neunikne ani slovo.

Cvičení 1:

Stoupněte si sepněte ruce za hlavou a poté přibližujte k levému loktu pravé koleno a naopak. Toto cvičení se zaměřuje na svaly břicha a pasu. Opakujte tento cvik 20krát.

Cvičení 2:

Kromě klasických leh-sedů můžete také dělat cvičení zaměřující se na podbřišek. Ležte na zemi, natáhněte nohy a dejte je k sobě. Zvedněte je zhruba 30 cm od podlahy. Pak pomalu zvedejte nahoru a zase zpět dolů, ale opatrně, abyste se nedotýkaly podlahy. Tento postup opakujte 20krát.

Cvičení 3:

Upažte ruce a zvedejte kolena do výšky pasu, střídavě levou a pravou nohu. Doporučuje se dělat tento cvik v rychlejším tempu. Opakujte minimálně 20krát.

Cvičení 4:

Ze stoje vykročte jednou nohou vpřed, kdy by délka kroku měla být jako délka nohou. Poté přejděte dolů tak, že se druhé koleno téměř dotkne země. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte totéž s druhou nohou. Tímto vykračováním zapojujete různé oblasti nohy. Opakujte tento cvik 20 krát.

Cvičení 5:

Dejte si ruce do pasu, rozkročte nohy na šířku boků a pomalu snižujte váš trup. Můžete udělat tzv. baletní dřep, který cvičí často opomíjený vnitřní stehenní sval. Spojte své paty, prsty zase vytočte směrem ven a sestupte do dřepu. Následuje hluboký dřep závisející na vaší kondici. Snažte se sestoupit tak nízko, jak můžete. Buďte ale velice opatrní, pokud budete toto cvičení provádět s přídavným zatížením. Opakujte cvičení 20krát.