Jak zůstat motivovaný při hubnutí

Nejtěžší částí hubnutí je bezesporu udržet si dostatek motivace, abychom překonali krizi a dosáhli našeho cíle. Většina lidí je zpočátku nadšená, ale nový jídelníček a vynaložené úsilí bez rychlého úbytku mohou postupem času způsobit ztrátu motivace.

Proto nikdy nezhubnou. Pokud vás zajímá, jak si motivaci udržet a konečně zhubnout, máme pro vás několik tipů.

  • Pochopte svou motivaci. Zeptejte se sami sebe, proč chcete zhubnout. Je to proto, že vaši přátelé hubnou a vy chcete být součástí party? Nebo protože se chcete vyhnout zdravotním problémům, které by nárůst hmotnosti způsobil? Pojmenování těchto důvodů a určení, jestli jsou dobré nebo špatné, je důležité.
  • Přestaňte se do toho tolik tlačit. Hubnutí není nic snadného. Ještě těžší je dodržovat přísnou dietu a příliš se dlouhodobě vyčerpávat cvičením. Pokud začnete ztrácet motivaci kvůli tomu, jak jste si hubnutí nastavili, zastavte se a nadechněte se. Zkuste dva dny zapomenout na všechny plány a předsevzetí, na dva dny. Můžete situaci přehodnotit nebo se vrátit ke svým dosavadním návykům.
  • Dejte si splnitelný cíl. Pokud chcete zhubnout během pár měsíců deset kilo, budete se muset celou tu dobu řídit pečlivým, přísným jídelníčkem a cvičebním plánem. Je to sice možné, ale cesta by to byla velmi náročná a nejspíš byste byli časem frustrovaní, že prostě nehubnete tak rychle, jak potřebujete a jak jste očekávali. Odborníci v oblasti fitness a zdravé výživy doporučují cílit na něco realistického, čeho nebude tak těžké dosáhnout. Berte to, jako když se dítě učí chodit -nejprve zhubnete pár kilo, poté si nastavíte další cíl.
  • Ukliďte si ve skříni. Pokud zjistíte, že vám váš plán nevychází, zaměřte se na chvilku na jinou část svého života. Něco tak jednoduchého, jako uklizení šatníku, dokončení rozpracovaných projektů a tak. Jakmile splníte tyto věci, které jste tak dlouho odkládali a kvůli jejichž splnění se teď můžete cítit lépe, hubnutí opět půjde snáz.
  • Ujasněte si priority. Zhubnout je velká výzva, a pokud se potřebujete motivovat, začněte den tím, že si řeknete, co jsou vaše priority. A je jedno, jestli je to hodina posilování v tělocvičně nebo si doma dát snídani po ranním běhání, která vás opět postaví na nohy.

Zůstat motivovaný je pro dosažení svých cílů klíčové. S těmito tipy se vám možná bude hubnout snáz a lépe překonáte krize a dočasný nedostatek motivace.