Víte, co je dětská kolika?

Čekáte miminko? Nebo se vám právě narodilo? Je třeba, abyste byla připravena na to krásné, stejně jako abyste byla připravena i na možné starosti. A jedním z problémů může být dětská kolika.

Jak se můžete dočíst na stránce Detskekoliky.cz, nejde zase až tak o nic výjimečného. To proto, že postihuje až čtvrtinu kojenců. Podívejme se společně na několik základních faktů.

Projevy jsou celkem jasné

Malé miminko ještě neumí říci, co mu přesně je. A tak zjistíte, že něco není v pořádku hlavně podle toho, že pláče. A to proto, že ho bolí bříško, které je jasným znakem toho, že to dětská kolika může být. Zvláště, pokud pozorujete, že:

  • Pláč se objevuje bez zjevné příčiny
  • Dítě pláče ve dne i v noci
  • Vše se opakuje i čtyřikrát týdně

Co se v dětském těle děje?

Pozorujete něco takového? Potom buďte na pozoru, jelikož to dětská kolika být může. Samozřejmě vše by vám měl potvrdit a následně i vysvětlit váš lékař. Podívejme se proto na několik hlavních příčin. Některé se nedají nijak vysvětlit. Někdy se může jednat o psycho-sociální faktory, jindy se může jednat o různé bakterie ve střevech, jindy zase může jít o intoleranci laktózy. I to je poměrně častým jevem, o kterém mluví jak samotné maminky, tak i lékaři.

Existuje pomoc?

Naštěstí ano. Primárně je třeba poslouchat lékaře, který na základě konkrétních příčin stanoví také postup léčby. Ta může být i celkem jednoduchá. Pokud jde například o onu intoleranci laktózy, není důvod mít obavy. Stačí do potravy přidávat speciální enzym, který nese označení laktáza. Ten zajistí, že všechny procesy v těle budou probíhat tak, jak probíhat mají. A výsledek? V těle vašeho potomka bude všechno probíhat normálně, jak by mělo. V jiných případech můžou být vyloučeny problémové potraviny, nebo stanoven jiný postup. Proto doporučujeme hledět na rady lékaře, jelikož ten je jasnou, správnou a povolanou osobou.