Přestaňte si barvit vlasy. Hrozí vám rakovina!

Barvení vlasů chemickými přípravky je nebezpečné. Může vám totiž hrozit onemocnění rakovinou nebo jiné nepříjemné zdravotní potíže.

Přírodní vlasová kosmetika je k vašim vlasům mnohem šetrnější. Jaká jsou ale rizika chemického barvení vlasů? V následujících řádcích vám ukážeme, co vám může hrozit.

Větší rizika než benefity

Každý si může vybrat, jestli raději sáhne po chemické nebo přírodní barvě na vlasy. Než se ale rozhodnete sáhnout po chemické variantě, přečtěte si tento článek. V následujících řádcích vám totiž ukážeme, že chemický standard přináší mnohem více zdravotních rizik než benefitů. Dokazuje to i několik nezávislých testů, které rizika potvrzují.

V testu několika značek, které provedla švýcarská veřejnoprávní televize v roce 2014, obdrželo jen 5 produktů označení vyhovující. Zbylých 15 pak v testech naprosto propadlo. Ukázalo se totiž, že nejsou vůbec šetrné k lidskému tělu ani k samotné přírodě.

Hrozí vám rakovina?

Časopis American Journal of Public Healts zase prokázal, že ženy, které si dlouhodobě barví vlasy chemickými sloučeninami, mají větší riziko onemocnění non-Hodgkinovým lyfomem, leukémií, rakovinou močového měchýře a dalšími krevními chorobami. To ostatně prokázaly i další studie, což je rozhodně znepokojující zjištění. Další magazíny pak poukázaly na možnou souvislost mezi rakovinou a chemickými barvami.

Jestliže tedy chcete předejít těmto zdravotním rizikům, sáhněte raději po přírodních alternativách. Ty jsou nejenže bezpečné, ale navíc přináší i celou řadu dalších benefitů. Přírodní vlasová kosmetika například vaše vlasy dále vyživuje a chrání je proti vypadávání. Některé přírodní látky navíc mají blahodárné účinky i na samotnou pokožku, která může při použití některých chemických přípravků vyvolávat svědění nebo způsobit dlouhodobé zdravotní problémy.