Bylinné čaje pro zdraví a pohodu

Každý ví, že naše tělo potřebuje pro své dokonalé fungování nejen dostatek kvalitních živin, ale také tekutiny. Ideální je čistá neperlivá voda. Vhodnou variantou jsou i bylinné čaje.

Proč právě čaje z bylinek?

Nejen, že nabízejí lahodnou chuť, ale také poskytují celou řadu zdravotních výhod. Pokud znáte dobře bylinky, můžete si je nasbírat a nasušit sami. V opačném případě si je můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách či lékárnách. Široký výběr nabízí e-shop milota.com.

Bylinné čaje se dají konzumovat jako jednodruhové nebo jako bylinné směsi. Každá bylinka nabízí jiné výhody a také se používají různé části rostlin. U některých je to květ, u dalších listy a u některých se využívají dokonce i kořeny.

Bylinné čaje jsou vhodnou volbou pro ty, kdo chtějí podpořit svoje tělo přirozenou formou. Bylinné čaje neobsahují kofein, naopak v nich nalezneme celou řadu vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších tělu prospěšných látek.

Zdravotní přínosy bylinných čajů

Mezi nejčastější důvody konzumace bylinných čajů patří nachlazení, potřeba uvolnění těla i mysli, podpora dobrého spánku, posílení imunity, podpora trávení či detoxikace těla.

  • Močopudné a projímavé účinky

Tyto čaje podporují odstraňování škodlivin z těla a také zmírňují stres. Připravit si je můžeme z pampelišky, ibišku, jalovce či hlohu. Tyto účinky nabízí i lipový čaj.

  • Podpora imunitního systému

Díky obsahu vitamínů a antioxidantů bojují proti oxidačnímu stresu. Tyto vlastnosti má echinacea, zázvor nebo čaj z bobulovin.

  • Podpora spánku

Kvalitní spánek je důležitý pro naše tělo. V boji s nespavostí pomáhá heřmánek, meduňka nebo levandule.

  • Boj proti úzkosti a stresu

Psychickou pohodu pomáhá navodit třezalka či heřmánek.

  • Účinky protizánětlivé

Některé bylinky pomáhají v boji proti zánětům, které způsobuje například artritida. Vyzkoušet můžete mátu, kurkumu, zázvor či eukalyptus.