Vitamíny na vlasy, nehty a pleť fungují. Jen musíte vybrat ty správné

Snad každá žena, a většina mužů, touží mít krásné husté vlasy, hebkou pleť a pevné nehty. Ačkoli existuje na trhu mnoho přípravků určených na podporu růstu vlasů, bojující s akné či lámavými nehty, je stále mnoho spotřebitelů k těmto doplňkům stravy skeptických. Inspirativni.cz je web, který se zabývá porovnáváním různých produktů a přípravky na vlasy, pleť a nehty patří mezi ně. Kvalita doplňků stravy spočívá v jejich složení. Pokud toužíte po krásných vlasech, hebké pleti a pevných nehtech, měl přípravek by nejlepší přípravek na vlasy, nehty a pleť obsahovat konkrétní složky.

Biotin

Biotin (také známý jako B7) posiluje vlasy a zvyšuje jejich hustotu.

Rybí tuk

Rybí olej dodává vlasům a nehtům lesk. Rybí olej také slouží jako doplněk proti stárnutí. Pokud je vaše pokožka poškozená přílišným sluněním, mohou vám pomoci omega-3 mastné kyseliny z rybího tuku.

Vitamín A

Vitamin A snižuje tvorbu akné a působí proti stárnutí. Nedostatek vitaminu A může zvýšit riziko vzniku akné, protože je obtížnější odstranit odumřelou kůži z folikulů, což může vést k ucpání pórů.

Vitamín B

Vitamin B je známý tím, že snižuje riziko nemelanomové rakoviny kůže a prekanceróz.

Vitamín C

Vitamin C je antioxidant, který pomáhá bojovat proti volným radikálům, rozjasňuje pleť a stimuluje kolagen. Vitamin C také pomáhá v boji proti tvorbě melaninu (pigmentaci pokožky).

Nejlepší kolagen na pleť je také skvělým pomocníkem, jak docílit hebké a zdravé pokožky.

Mnoho lidí si tento nedostatek neuvědomí, dokud se neobjeví příznaky. Příznaky nedostatku vitamínů jsou lámavé vlasy a nehty, vředy v ústech, krvácení dásní, špatné noční vidění, lupy, vypadávání vlasů, červené nebo bílé boule na kůži nebo syndrom neklidných nohou.