Je veganská strava zdravá?

Každý z nás ví, že vegani nekonzumují maso ani žádné potraviny živočišného původu či s živočišným základem. Víte však, co obsahuje veganská strava? Veškeré veganské potraviny mají rostlinný původ, nenajdeme v nich maso, vejce, mléko ani žádné další druhy surovin, které produkují živočichové. Tyto druhy potravin však nevyhledávají pouze vegani, ale slouží i jako zdravá alternativa pro všechny, kteří chtějí ulevit svému tělu od potravin živočišného původu, které mnohdy zatěžují naše tělo a často bývají příčinou celé řady zdravotních obtíží. V nabídce naleznete nejen polotovary, ale i jídla hotová a samozřejmostí je i celá řada pochutin.

Velký obsah bílkovin nabízí luštěnina sója, která je ideální náhražkou masa. Další její výhodou je, že neobsahuje cholesterol a naopak v ní nalezneme železo, draslík, vápník a vitamíny skupiny B.

Mezi oblíbené produkty patří tempeh či tofu. Tempeh je fermentovaný sójový sýr, který se objevuje v celé řadě různých variant. Tofu je sójový sýr či tvaroh, který velmi snadno přejímá chutě jiných potravin. Dá se upravovat různými způsoby. Lze jej marinovat, vařit, péct, udit, opékat nebo grilovat.

Široký výběr veganských potravin

E-shop prozdraviaradost.cz nabízí celou řadu různých produktů. Vybírat si můžete potraviny z různých kategorií – jogurty a dezerty, polotovary i hotové směsi, pomazánky, majonézy a omáčky, alternativy masa, čokolády a kakao, těstoviny, džemy a marmelády, hotové pokrmy, alternativy mléka, pochutiny, krémy a pasty, nápoje a vína či veganské sýry

Veganské sýry představují alternativu sýrů pro vegany. Na jejich výrobu se používají nápoje rostlinné, jež se připravují z obilovin nebo ořechů. Vyzkoušet můžete nejen sýry plátkové či sýrové bloky, ale také sýry roztíratelné, krémové nebo pomazánkové, které mají kokosový, mandlový či kešu základ.